Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Pakiet rodzinny w Spotify - koniec z fikcyjnymi rodzinami

Pakiet rodzinny w Spotify – koniec z fikcyjnymi rodzinami?

Pakiet rodzinny w Spotify staje się coraz popularniejszy w Polsce – jest to łatwy sposób na zaoszczędzenie, zwłaszcza że my, Polacy lubimy w kreatywny sposób wykorzystywać wszelkie sposoby na obniżenie rachunków. Jednak w tym przypadku możemy stracić taką możliwość.

Jeszcze kilka lat temu, dla większości osób, które chciały mieć muzykę na telefonie, sposobem na jej zdobycie były takie wspaniałe wynalazki jak chomikuj.pl, czy torrenty. Ale Spotify szturmem wzięło nasze serca i playlisty (oraz portfele). Streamowanie zarówno muzyki, jak i filmów (Netflix) to obecnie standard. Ze Spotify możemy korzystać za darmo – ale musimy liczyć się z reklamami. Za stosunkowo niską miesięczną opłatę reklamy znikają i możemy w każdej chwili skorzystać z gigantycznej biblioteki muzyki (i podcastów). To właśnie niska cena subskrypcji sprawia, że użytkownicy szybko przechodzą na Spotify Premium.

Do tego mamy Abonament rodzinny w Spotify – czyli 29,99 zł dzielone na maksymalnie 6 osób. W najlepszym przypadku możemy płacić miesięcznie tylko 5 zł, zamiast 20 zł. Więc dlaczego z tego nie korzystać?

Ranking ofert

Wiele osób tak robi. Ale na pewno nie wszyscy robią to zgodnie z regulaminem, według którego należy mieszkać pod jednym adresem. I Spotfiy do tej pory tego nie weryfikowało. Więc wystarczyło umówić się ze znajomymi i podać taki sam adres podczas rejestracji.

Jednak szwedzka firma ze względu na bardzo wysokie koszty opłacania tantiemów, musi szukać pieniędzy. Stąd też pomysł na sprawdzanie miejsca zamieszkania za pomocą GPS.

Bez telefonu? Tani Abonament

Jeżeli nie przejdziemy tej weryfikacji, możemy stracić konto premium. Póki co pomysł ten jest w fazie testów i nie wiadomo, czy na pewno wejdzie w życie. Z jednej strony takie działania są usprawiedliwione, jednak z drugiej, jest sporo osób, które faktycznie są rodziną, ale nie przebywają na co dzień pod jednym dachem (np. studenci).

Czyżby nadchodził koniec Spotify za 5 zł?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *