Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Odblokowanie Facebooka

Odblokowanie Facebooka rozpoznawaniem twarzy?

Apple ustala trendy. Czy to się komuś podoba, czy nie. Kiedy postanowili usunąć złącze słuchawkowe w swoich smartfonach (ech…), niedługo po nich inne marki telefonów również zaczęły to robić (ech x2…). W tym roku tym “czymś” jest odblokowanie telefonu przy pomocy skanowania twarzy. Nie jest to nowość, ale Apple jako pierwszy postanowił tą metodą całkowicie zastąpić odblokowanie odciskiem palca. Bardzo możliwe, że odblokowanie Facebooka niedługo będzie wyglądać w podobny sposób.

Zobacz też: Gdzie najtańszy abonament rodzinny?

No może nie odblokowanie samo w sobie, ale odzyskiwanie hasła do konta na niebieskim portalu. Mianowicie, Facebook chce stworzyć alternatywę dla dwustopniowej weryfikacji logowania opartej na wiadomości SMS. I będzie to możliwe tylko na tych urządzeniach, na których już kiedyś się logowaliśmy.

Odblokowanie Facebooka twarzą i bezpieczeństwo

Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj bezpieczeństwo takiej metody. Takie odblokowanie Facebooka może być wygodniejsze niż czekanie na SMS-a, jednak rodzi się pytanie, czy taki system można (a raczej – jak łatwo) oszukać. Przykładowo w telefonach Samsunga ta metoda pozostawia wiele do życzenia. Apple twierdzi, że ich system rozpoznawania twarzy jest o wiele bardziej skuteczny, ponieważ korzysta z aparatu TrueDepth, ale ten póki co jest dostępny w iPhone’ie X. Więc Facebook musi korzystać ze zwykłych zdjęć.

Zobacz też: Abonamenty bez telefonu? Ranking

Jedno jest pewne, Facebook nie może sobie pozwolić na to, aby system mógł być oszukany przez zwykłe wydrukowane zdjęcie (lub siostrę bliźniaczkę). I nie chodzi tu tylko o wizerunek firmy. Coraz więcej witryn i portali pozwala na logowanie się do nich właśnie przez Facebooka i w związku z tym portal Zuckberga musi zadbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników w wyjątkowy sposób.  Ja mam tylko nadzieję, że w pewnym momencie popularny portal społecznościowy nie postanowi dodać do regulaminu strony zapisu o tym, że każda zeskanowana twarz może być dowolnie wykorzystywana w celach marketingowych.

Póki co ta metoda jest jedynie testowana. Facebook dodaje, że analiza będzie dokonywana nie tylko na podstawie porównania naszej twarzy ze zdjęciem profilowym, ale też z nagraniami i zdjęciami, na których zostaliśmy oznaczeni.

Zobacz też: Najlepsze taryfy sieci komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *