Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView i nowa jakość zdjęć ze smartfonu

Niedługo po premierze flagowych Samsungów i Xiaomi Mi 9, Nokia pokaże swoje nowe dzieło. Będzie to już 24 lutego 2019, czyli za 10 dni, na targach MWC w Barcelonie. Właśnie tam Nokia 9 PureView zostanie oficjalnie zaprezentowana. Jej największym atutem i jednocześnie wyróżnikiem, ma być aż 5 aparatów z tyłu. Co jeszcze wiemy o tym urządzeniu?

Nokia 9 PureView – specyfikacja

Co ciekawe, nowa Nokia nie dostanie najnowszego procesora. Znajdziemy w niej zeszłorocznego Snapdragona 845. Tak prawdę mówiąc dla wielu ten procesor i tak jest więcej niż wystarczający, ale przy tendencji do stałego postępu decyzja producenta może zaskakiwać. Wiemy też, że Nokia 9 PureView otrzyma solidną baterię o pojemności 4150 mAh, a razem z nią wsparcie dla szybkiego ładowania o mocy 18W. Jeśli chodzi o pamięć, dostępne będą warianty z 4 lub 6 GB RAM. W zasadzie widać wyraźnie, ze najważniejszym elementem tego telefonu mają być aparaty. I rzeczywiście zdecydowanie wyróżnią Nokię 9 od całej reszty urządzeń. Dlaczego?

Sprawdź gdzie znajdziesz najtańszy abonament bez telefonu i najtańszy abonament rodzinny.

Nokia 9 PureView – aparaty

Poza samą ilością tylnych aparatów wrażenie robi też rozdzielczość z jaką mają robić zdjęcia, a będzie to aż 64 MP. I tego jeszcze nie było! Producent postawił na konfigurację obiektywów:

  • klasyczny,
  • szerokokątny,
  • monochromatyczny,
  • RGB,
  • teleobiektyw.

Nokia 9 PureView ma wykorzystywać technologię Light, która ulepszy działanie algorytmów. Wiemy też, że jedno zdjęcie smartfon może zrobić wykorzystując wszystkie pięć aparatów, co w praktyce oznacza, że będzie mogła zbierać 10 x więcej światła niż inne konkurencyjne urządzenia. Dotychczasowe przecieki wskazują na to, ze Nokia 9 może stać się najlepszym fotosmartfonem, detronizując ostatniego Huawei’a.

Zobacz jakie mamy sieci komórkowe w Polsce i gdzie dostaniesz tani internet domowy.

Aparaty flagowca Nokii z pewnością będą ją wyróżniać, ale nie tylko one. Urządzenie wbrew ogólnoświatowej tendencji zostało pozbawione notch’a w jakiejkolwiek postaci. Na górze i na dole ekranu znajdziemy symetryczne ramki. Trudno jednak stwierdzić, czy ten wyróżnik zadziała na plus czy raczej na minus dla producenta. To już czas pokaże. Z całą pewnością Nokia robi wszystko, żeby wrócić do gry na jednym z pierwszych miejsc.Waszym zdaniem obrała słuszny kierunek?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *