Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

ekran smartfonu

NichePhone-S czyli smartfon wielkości karty kredytowej

Już od dobrych kilku lat funkcjonuje powszechny trend wśród producentów smartfonów, w myśl którego z ich nowe słuchawki stają się coraz większe. W końcu już od jakiegoś czasu funkcjonuje pojęcie phabletów, czyli smartfonów, które są niemal tak duże, jak tablety. Ale cały czas jest sporo osób, które z chęcią wolałby korzystać ze smartfonów o wiele mniejszych od tego, co możemy obecnie znaleźć w sklepach. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy lubią iść pod prąd, a wśród nich japońska firma FutureModel, która wyprodukowała NichePhone-S.

Oj maluśki maluśki

NichePhone-S to prawdziwe maleństwo, przy grubości zaledwie 6,5 mm i wadze 38 gramów, możemy spokojnie porównywać go wielkością nie do iPhone’a X, tylko do… karty kredytowej. Znalezienie podobnego smartfona na naszym rynku może graniczyć z cudem, jednak w Azji takie minimalistyczne telefony są popularne już od dłuższego czasu. To co wyróżnia NichePhone-S to fakt, że telefon ten korzysta z Androida. A dokładniej z wersji 4.2. Poza tym posiada on Bluetooth oraz łączność 3G oraz LTE. Posiada procesor od MediaTek oraz baterię o pojemności 550 mAh. Oraz przypomina z wyglądu kalkulator albo niewielki cyfrowy zegar. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o kreatywność, zawsze można liczyć na Azjatów.

Ten mini-smartfon będzie dostępny od 10 listopada, zapewne tylko w Japonii, jednak jeżeli ktoś się uprze, to na pewno znajdzie jakąś aukcję z tym maluchem. Cena urządzenia nie przekroczy 88 dolarów.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *