Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

nfc w iphone

NFC w iPhone’ach w końcu zostanie odblokowane

NFC w iPhone’ach w końcu zostanie odblokowane

Już za kilka dni – dokładnie 4 czerwca – odbędzie się konferencja WWDC 2018, na której Apple zaprezentuje, jakie nowości będą na nas czekać w nowym iOS 12. Jedną z “nowinek” ma być moduł NFC, a dokładniej odblokowanie NFC w iPhone’ach dla aplikacji i zastosowań tworzonych przez firmy inne niż samo Apple.

NFC, czyli Near Field Communication to technologia, która pozwala na bez przewodowe komunikowanie się telefonu z urządzeniami zewnętrznymi z odległości do kliku/kilkunastu centymetrów. Zastosowanie NFC jest chyba dla każdego oczywiste – bez płacenie w sklepie telefonem zamiast kartą, odblokowywanie pokoju hotelowego czy płacenie za przejazd komunikacją miejską.

Jednak pomimo tego, że NFC w iPhone‘ach jest montowane w każdym modelu, jaki pojawił się od 2014 roku ( zaczynając od iPhone’a 6) to do tej pory tylko Apple mogło tworzyć zastosowania dla tego modułu w swoich telefonach. Oznaczało to w praktyce tylko wykorzystanie Apple Pay, które w Polsce ciągle nie jest dostępne (pomimo licznych zapowiedzi, ale prawdopodobnie w końcu pojawi się u nas w drugiej połowie czerwca).

Apple już w iOS 11 pozwoliło na pewne “majstrowanie” z NFC w iPhone’ach twórcom aplikacji, ale było to bardzo ograniczone, teraz jednak ma to się zmienić, i w końcu moduł ten będzie mógł być szerzej stosowany.

iOS 12 ma być systemem, w którym nacisk zostanie położony przede wszystkim na funkcjonalność i niezawodność (zwłaszcza, że w iOS 11 trochę różnych problemów było), a odblokowanie NFC w iPhone’ach może w tym pomóc.

Ciekawe tylko, czy Apple będzie chwalić się znalezieniem nowych zastosowań NFC, które już od dawna dostępne są na Androidze…

Abonament Rodzinny Najtaniej? Ranking

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *