Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

błąd na iPhone'ach

Black Dot Bug – błąd na iPhone’ach, który blokuje komunikator!

Macie iPhone? Jeśli tak, ta informacja może się dla Was okazać ważna. Pojawił się nowy błąd, który może zablokować Wasz komunikator. Ten sam błąd może sprawić, że to Wy zablokujecie komuś komunikator . Nowy błąd na iPhone’ach nazywa się Black Dot Bug. Na czym polega? I co z nim zrobić?

>>Zobacz jaki jest najtańszy abonament bez telefonu<<

 Błąd na iPhone’ach – Black Dot Bug

Swoją nazwę nowy błąd zawdzięcza emoji w kształcie czarnej kropki – to własnie ona jest winna całego zamieszania. Wydawałoby się zwykła kropka…  Jeśli jednak zostanie użyte to właśnie emoji, aplikacja Wiadomości się wyłączy. Niestety nie wystarczy włączyć ją ponownie, żeby wszystko wróciło do normy. Po samym ponownym włączeniu Wiadomości zobaczymy tylko biały ekran. Nawet ponowne uruchomienie telefonu nie jest tu lekarstwem. Ale! Na szczęście rozwiązanie jest proste.

Błąd jest wynikiem stojących za tym emocji dłuuugich linii znaków Unicode, które przeciążają procesor. Żeby więc zablokować komuś aplikację, musicie skorzystać z tej strony. Znajdziecie na niej wiadomość, a właściwie dwie wiadomości, których wysłanie do kogoś wyłączy mu apkę., albo…  jeśli to Wy będziecie odbiorcami, to sami wiecie… Jedno jest pewne, to nie będzie przypadek 😉

Tak wygląda pierwsza wiadomość:

Bez niej nic się nie uda. A oto kolejna wiadomość, ta zasadnicza…

 

Co w takim razie zrobić, jeśli to Wy padniecie ofiarą takiego żartu lub czystej złośliwości? Na szczęście rozwiązanie problemu jest bardzo łatwe: wystarczy wymusić zamknięcie aplikacji Wiadomości, wcisnąć mocniej jej ikonę (przy użyciu funkcji 3D Touch) i wybrać “Nowa wiadomość”. potem wszystko powinno działać normalnie, a Wy będziecie mogli przejść do skrzynki odbiorczej i skasować feralną wiadomość.

Nie polecamy Wam robienia takich żartów znajomym i rodzinie. Po pierwsze, to po prostu głupi żart i może zrobić komuś problem. Po drugie, wysyłanie wiadomości trwa, bo zwłaszcza ta druga, długo się ładuje, a i poziom naładowania baterii leci w dół. Także lepiej nie próbować.

Czekamy jednak na pojawienie się aktualizacji od Apple’a, która całkowicie zaradzi problemowi!

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *