Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

ranking szybkości internetu

Kto ma najszybszy Internet? – ranking speedtest.pl

Różni dostawcy internetu lubują się w przekonywaniu swoich klientów, że to oni mają najlepszy i najszybszy. Internet oczywiście. Ale wszystkie takie deklaracje najlepiej weryfikuje praktyka. Niedawno witryna speedtest.pl opublikowała ranking szybkości internetu za lipiec 2017. Jest on oparty na wynikach testów szybkości internetu przeprowadzanych przez odwiedzających tą stronę i jest podzielony na cztery kategorie: ranking ogólny, ranking domowych sieci Wi-Fi, ranking LTE oraz ranking 3G/4G.Kable Internetowe

Internet klasyczny

Pierwsze zestawienie wygrywa Toya, z wynikiem 62 Mbps średniego pobierania, dalej uplasowały się Inea, UPC oraz Vectra. W przypadku sieci Wi-Fi w testach najlepiej wypadło UPC z prędkością 39 Mbps średniego pobierania. Na drugim miejscu znalazła się Toya, a Inea i Vectra na trzecim – obaj ci dostawcy osiągnęli identyczne wyniki.

Internet Mobilny

W wakacje o wiele częściej korzystamy z internetu mobilnego, przez co w pobliży atrakcji turystycznych sieci mogą być przeciążone. Ale dostawcy takich usług w tym roku przygotowali się do lata bardzo dobrze i speedtest.pl zanotowało bardzo niewielkie spadki w prędkościach. Najszybszy internet mobilny dostarcza T-mobile z prędkością odpowiednio 23 i 18 Mbps, zaraz za nimi znajduje się Orange, a dalej Plus i Play.

Tak więc statystki pokazują, iż najszybszy internet w chwili obecnej gwarantuje Toya oraz T-mobile. Aczkolwiek na koniec warto zaznaczyć, że są to prędkości uśrednione, tak więc w różnych lokalizacjach można uzyskać z goła inne wyniki i często o prędkościach może decydować nie tylko to, co oferują dostawcy, ale też sprzęt, jakim dysponujemy.

Dostawcy Internetu – ranking

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *