Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Najlepszy internet domowy do 300 Msb- Porównanie ofert

Najlepszy internet domowy do 300 Mb/s – Porównanie ofert

Dwa miesiące temu Orange i UPC postanowiły pochwalić się ofertą internetu 1 Gb/s. Najwyraźniej Inea postanowiła postawić sobie za cel przebicie tego tak mocno jak się tylko da, ponieważ niedawno Inea zaprezentowała internet 10 Gb/s! Oznacza to, że powoli rusza wojna na gigabity. Kolejni ISP będą pokazywać, kto ma więcej gigabitów, niemal jak w przypadku sieci komórkowych – chociaż tam oczywiście w grę wchodzą gigabajty. A na ile faktycznie gigabitowy internet na takich łączach jest możliwy, możecie przeczytać w tym artykule – Łącza gigabitowe to piękny teatr. Tak czy inaczej, przyznać trzeba, że internet o takiej przepustowości może być trudny do wykorzystania nawet przez profesjonalistów. Dlatego też prezentujemy Wam porównanie ofert na najlepszy internet domowy do 300 Mb/s.

Czemu akurat taki? Otóż jest to wystarczająca prędkość, która spokojnie jeszcze przez ładnych kilka lat będzie większości z nas pozwalać na swobodne korzystanie ze wszystkich “luksusów” internetu. Oto nasze listopadowe porównanie ofert na najlepszy internet domowy do 300 Mb/s. Oferty omawiane w tym zestawieniu są aktualne na dzień 31.10.2018.

Najlepszy internet domowy do 300 Mb/s – Ranking ofert

ISP Abonament Szczegóły oferty
1. UPC 59,99 zł Najtańszy abonament internet domowy
2. Vectra 59,99 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
3. Orange 49,99 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
4. Inea 69,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018
5. Netia 69,90 zł Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

 

Najlepszy internet domowy do 300 Mb/s – podsumowanie rankingu

Do naszego zestawieniu załapała się piątka dostawców internetu, UPC, Orange, Vectra, Inea oraz Netia. Do zestawienia nie dostały się T-mobile, Toya oraz Multimedia, ponieważ nie mają one w swojej ofercie prędkości 300 Mb/s. T-mobile oferuje maksymalnie 60 Mb/s za 65 zł miesięcznie. Multimedia posiada ciekawe warianty ofert, ale najbliżej do 300 Mb/s ma pakiet o prędkości maksymalnej pobierania 250 Mb/s. Pakiet ten wyniesie nas miesięcznie 59,00 zł, ale przez pierwsze 6 miesięcy umowy płacić będziemy tylko 24,99 zł. Toya również posiada pakiet 250 Mb/s, ale kosztuje on już 64,90 zł miesięcznie.

Pierwsze miejsce w tym miesiącu zajmuje UPC. Firma ta oferuje najlepszy internet domowy do 300 Mb/s w zestawieniu. W ramach umowy na dwa lata mamy też modem Connect Box z wifi oraz instalację sieci za 1 zł. Oprócz tego będziemy mieli za darmo 29 kanałów telewizyjnych oraz 1 miesiąc pakietu HBO GO gratis.

Drugie miejsce to Vectra. Różnice w ofercie pomięczy Vectrą a UPC są niewielkie – Vectra daje nam pierwszy miesiąc internetu za darmo. Dlatego w tym miejscu warto zobaczyć, jak wyglądają prędkości internetu w testach Speedtest.pl. W tym przypadku Vectra ma zauważalnie wolniejsze łącze (średnio), dlatego ląduje na miejsce drugie.

Na trzecim miejscu znalazło się Orange. Najważniejsze w przypadku tej oferty jest to, że tak niski abonament płacimy tylko przez pierwsze 12 miesięcy umowy. od 13-tego miesiąca będziemy już płacić 79,99 zł. Oznacza to, że średnio miesięcznie internet Orange będzie nas kosztować 64,99 zł. Mimo tego, jest to trzeci najtańszy internet domowy w naszym rankingu. Warto jednak pamiętać, że  w budynkach typie zabudowy jednorodzinnej dla światłowodu Orange obowiązuje dopłata 14,99 zł/mies. A z drugiej strony, Orange oferuje tez ciekawe pakiety konwergentne, łączące w niższej cenie internet domowy, telewizję, telefon komórkowy, a nawet telefon stacjonarny.

Poza podium w tym miesiącu znalazły się Inea oraz Netia. Firmy te za internet 300 Mb/s liczą sobie odpowiednio 69,90 zł i 70,00 zł miesięcznie. obie też dają nam gratis pierwsze 4 miesiące korzystania z ich internetu – jest to 280 zł, które zostanie w naszej kieszeni. Obie też pozwolą nam na oglądanie HBO GO za darmo przez miesiąc. W tak wypadku, tak jak przy UCP i Vectrze, najlepiej sprawdzić, jak wypadają Ci dostawcy internetu w testach prędkości. Tutaj Inea zdecydowanie wygrywa z Netią. Szkoda tylko, że Inea nie jest dostępna w całym kraju. Warto też wiedzieć, że jeżeli jesteśmy klientami Plusa lub Cyfrowego Polsatu, to dostaniemy zniżkę 10 zł na cały abonament.

Najlepszy internet domowy do 300 Mbs - Porównanie ofert

Tak prezentuje się nasze listopadowe porównanie ofert na najlepszy internet domowy do 300 Mb/s. A czy Wy macie inne typy? I czy taka prędkość jest dla Was odpowiednia? Zapraszamy do komentowania!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *