Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najlepsze telefony do słuchania muzyki

Najlepsze telefony do słuchania muzyki

Przed smartfonami stoi w naszych czasach niemało wyzwań. Nie mogą już tylko dzwonić i wysyłać SMS-ów. Muszą robić świetne zdjęcia – w dzień i w nocy. Muszą też być tak szybkie, żeby nadawać do gier. Do tego mają służyć za odtwarzacz muzyki. Zapewne jednak wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że trudno byłoby wskazać model, który byłby najlepszy w każdym z wymienionych aspektów. Jeden robi najlepsze zdjęcia, inny jest najlepszy do gier, a jeszcze inny ma najlepsze brzmienie. O fotosmartfonach sporo już pisaliśmy, o telefonach do gier także można znaleźć dużo informacji. Dlatego dziś zajmiemy się trzecią grupą, wymienimy najlepsze telefony do słuchania muzyki.

Na co zwracać uwagę?

Zacznijmy od tego, na co zwracać uwagę kupując smartfon do słuchania muzyki. Obecnie wszystkie modele obsługują pliki MP3 i aplikacje streamingowe, ale niestety to zdecydowanie za mało, żeby mówić o prawdziwie muzycznym telefonie. Ten musi mieć kilka ważnych parametrów.

Gniazdo słuchawkowe lub najnowszy Bluetooth

Pierwsza ważna rzecz to słuchawki. Jeśli masz świetne słuchawki z kablem to dobrze by było,gdybyś mógł z nich korzystać na swoim telefonie. By to było możliwe, ten musi posiadać wejście mini jack. Dziś coraz więcej producentów powoli rezygnuje z tego rozwiązania na rzecz słuchawek bezprzewodowych. Choć i one potrafią naprawdę dobrze oddawać dźwięk, wielu wciąż jeszcze jest przywiązanych do tradycyjnych słuchawek na kablu. A jeśli do tego są naprawdę dobre, to trudno się temu dziwić.

Oczywiście jeśli telefon nie posiada gniazda słuchawkowego, można podpiąć słuchawki używając przejściówki. Trzeba mieć jednak świadomość, że może to znacząco wpłynąć na jakość dźwięku. Poza tym takie używanie portu USB-C zwykle wyklucza jednoczesne słuchanie muzyki i ładowanie telefonu. Dlatego jeśli nie zamierzasz “przesiadać się” na słuchawki bezprzewodowe, wybierz model z gniazdem słuchawkowym.

Jeśli jednak należysz do tej grupy, która z radością rzuci w kąt słuchawki z kablem na rzecz bezprzewodowych, powinieneś zwrócić uwagę na to, czy twój smartfon ma najnowszy moduł Bluetooth, czyli Bluetooth 5.0. W porównaniu do starszych wersji pobiera on mniej energii, ma lepszą przepustowość i pozwala sparować smartfon z dwoma peryferiami jednocześnie.

Bezstratne przesyłanie dźwięku

Następna ważna rzecz, którą warto brać pod uwagę przy zakupie telefonu muzycznego, to bezstratne przesyłanie dźwięku. Dobre telefony do słuchania muzyki powinny wspierać format aptX HD. Efektywne są też formaty MQA i Hi-Res Audio. Luksusem będzie smartfon ze zintegrowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC).

Wbudowana pamięć

Kolejny czynnik, o którym chcemy wspomnieć będzie miał znaczenie szczególnie dla tych, którzy pobierają muzykę na telefon. Takim osobom przyda się sporo pamięci wbudowanej lub tej na karcie pamięci. Ma to jeszcze większe znaczenie, kiedy przechowuje się muzykę w formie bezstratnych FLAC-ów. Ilość pamięci traci natomiast na znaczeniu, jeśli słucha się muzyki głównie za pośrednictwem platform streamingowych.

Pojemność baterii

Ostatnia, ale wcale nie najmniej ważna sprawa dotyczy baterii. Słuchanie muzyki, pochłania sporo energii. Dlatego wybierając telefon do słuchania muzyki dobrze jest brać pod uwagę pojemność baterii.

3 najlepsze telefony do słuchania muzyki

Zwróciliśmy już uwagę na kilka czynników, które należy uwzględnić wybierając dla siebie smartfon do słuchania muzyki. Teraz zobaczmy, które modele są tutaj naprawdę godne polecenia.

LG G8S ThinQ

LG-G8S-ThinQSmartfony LG zawsze oferują jakość dźwięku na zadowalającym poziomie, ale wśród nich najlepsze doznania zapewni muzofilom LG G8S ThinQ. Mamy tu System Audio DTS:X 3D (dźwięk przestrzenny) i Meridian Sound Tuning, także wspomniany wcześniej przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad. Ten ostatni odpowiada za doskonałą wierność odtwarzanych dźwięków i umożliwia skalowanie plików audio dla  uzyskania czystszego i głębszego brzmienia.

Do tego mamy głośnik Boombox, który daje dźwięk o silnym brzmieniu z bogatymi basami. Sprawdza się doskonale grając nawet na otwartej przestrzeni.

LG G8S ThinQ posiada zarówno tradycyjne gniazdo słuchawkowe, jak i najnowszy moduł Bluetooth 5.0., więc zapewnia wysokiej jakości dźwięk niezależnie od tego czy słuchamy go na słuchawkach z kablem, czy bez. Ma też sporo wbudowanej pamięci, aż 128 GB, które można rozszerzyć do 2 TB przy pomocy karty pamięci. Ten telefon to naprawdę doskonały wybór!

Samsung Galaxy S10+

galaxy s10+

Samsung Galaxy S10+ to następny świetny telefon muzyczny. I co ważne  choć jest modelem flagowym posiada gniazdo słuchawkowe i to certyfikowane przez Dolby Atmos. Obsługa Atmos obejmuje przetwarzanie psychoakustyczne stosowane w celu zwiększenia poczucia wielkości i skali dźwięku.  Co jeszcze znajdziemy w tym modelu? Obsługę LDAC oraz plików 32-bitowe/384 kHz. Świetne głośniki i wysoka jakość dźwięku są tu naprawdę dużym atutem. Do tego dostajemy pamięć wbudowaną wielkości 128, 512 GB lub nawet 1 TB i baterię o pojemności 4100 mAh. Jedynym przeciw może być wysoka cena…

 

iPhone 11 Pro

iphone 11 proPozostając przy naprawdę drogich smartfonach musimy wspomnieć o iPhone 11 Pro. Od razu zaznaczmy, że nie uświadczymy w tym modelu wejścia słuchawkowego. Ale co można powiedzieć o jakości dźwięku w najdroższym flagowcu Apple? Mamy tu 2 głośniki stereo, które grają naprawdę doskonale i są automatycznie ulepszane przez Dolby Atmos, co daje poczucie szerszego i bardziej ekspansywnego dźwięku.

iPhone 11 Pro zapewnia też najlepsze wsparcie dla słuchawek bezprzewodowych. Zwłaszcza korzystając z tych z chipsetem Apple H1 lub W1 (AirPods Pro lub Beats Solo Pro) można cieszyć się naprawdę fantastycznym brzmieniem.

Jakie jeszcze smartfony warto kupić?

Wspomniane 3 smartfony, to naszym zdaniem  obecnie najlepsze telefony do słuchania muzyki, takie TOP 3. Niestety są drogie i droższe, więc zapewne wielu i tak zdecyduje się na inne modele. My proponujemy: Asus Zenfone 5Z, Samsung Galaxy S9, iPhone XS lub Sony Xperia 10. Te urządzenia też dobrze grają i jeszcze niedawno to one były na podium.

A jakie smartfony waszym zdaniem najlepiej się nadają do słuchania muzyki? Macie swojego faworyta?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *