Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

LTE w Plusie

LTE w Plusie dla ponad 54 % Polaków

Zapewne też zauważyliście, że w ostatnim czasie operatorzy prześcigają się w udostępnianiu coraz większej prędkości transferu. LTE dla wszystkich! Oczywiście tego właśnie byśmy sobie życzyli… Jako, że coraz więcej osób korzysta z internetu, więc inwestycje operatorów w kierunku zwiększania dostępności zasięgu LTE są jak najbardziej rozsądne i pożądane. Nic więc dziwnego, że wszyscy dumnie prezentują swoje wyniki. Ostatnio to Plus podał do wiadomości jak się u niego rzeczy mają i ogłosił, że na ten moment LTE w Plusie dostępne jest dla ponad 54 % Polaków.

 LTE w Plusie dla ponad 54 % Polaków

Grgupa Cyfrowy Polsat informuje, że “realizuje kolejny etap modernizacji sieci i wdraża nowe rozwiązania technologiczne. W zasięgu Internetu LTE Plus Advanced znajduje się ponad 54 % mieszkańców Polski, a w ponad 300 miejscowościach jego prędkość mieści się w przedziale 300-500 Mb/s.

Działania Grupy Cyfrowy Polsat skupiają się na zwiększeniu pojemności sieci i czynieniu mobilnego internetu szybszym, a przy tym stabilniejszym. Jeśli chodzi o te przeszło 54 % mieszkańców Polski, to znalazły się teraz w zasięgu internetu LTE Plus Advanced, działającego w oparciu o agregację dwóch częstotliwości. Realizowane są jednak również agregacje pasm w trzech częstotliwościach. Białystok jest pierwszym miastem, w którym dokonano agregacji pasm 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz. Poskutkowało to stworzeniem zasobu częstotliwości o łącznej szerokości pasma 50 MHz. W trakcie realizacji jest też agregacja trzech nośnych korzystając z częstotliwości 2600 MHz, 1800 MHz i 800 MHz. Da to w sumie nośność o szerokości 45 MHz. Stacje o takiej konfiguracji znajdują się w 215 miejscowościach Polski.

Oprócz agregacji pasm, Grupa Cyfrowy Polsat wprowadza też modulację 256 QAM, zwiększającą maksymalne prędkości pobierania do 33 %. Została ona zastosowana na stacjach 3CA LTE-Advanced na częstotliwościach 2600 MHz + 2100 MHz + 1800 MHz. Zwiększyło to maksymalną prędkość poboru danych do 500 Mb/s. Operator informuje, że właśnie takiego wdrożenia dokonano w Białymstoku i że modulację 256 QAM zastosowano także w wielu innych wybranych stacjach.

Mamy prośbę do mieszkańców Białegostoku, którzy korzystają z usług Plusa – napiszcie czy odczuliście jakąś zmianę w prędkości transferu!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *