Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

kto sprzedaje najwięcej smartfonów

Kto sprzedaje najwięcej smartfonów z segmentu Premium?

Jeśli myśleliście, że tanie smartfony powoli wyprą segment Premium, to się myliliście. Według raportu przedstawionego przez firmę Counterpoint Research, ta właśnie część rynku smartfonów rozwija się najszybciej. A kto sprzedaje najwięcej smartfonów z segmentu Premium?

Kto sprzedaje najwięcej smartfonów z segmentu Premium?

Zacznijmy od tego, co kryje się pod pojęciem segmentu Premium. Otóż, obejmuje on smartfony kosztujące przynajmniej 400 dolarów, czyli mniej więcej 1800 zł na nasze. Oznacza to sporą rozpiętość w obrębie tego segmentu. W końcu mamy smartfony za 7000 zł i takie za 4000 zł, no i te te za 1800 zł w jednym worku. Właśnie ze względu na taki duży rozrzut cenowy, segment Premium został dodatkowo podzielony na różne przedziały cenowe. Tak, czy inaczej w II kwartale 2018 roku stanowił on aż 20% całego rynku smartfonów.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

A kto jest królem tego segmentu? Oczywiście Apple. Chyba nikt z Was nie myślał inaczej? To właśnie on zgarnia aż 43% segmentu Premium. A kto jest za nim? Tutaj pewnie też nie będzie dla was zaskoczeniem, że jest to Samsung. Należy do niego 24% segmentu Premium. Ale tego kto zajmuje 3 miejsce moglibyście już tak łatwo nie zgadnąć. Od niedawna jest to OPPO z udziałem 10%. Za nim jest Huawei (9%), Xiaomi (3%) i OnePlus (2%). Tych 5 producentów ma w sumie 88% całej sprzedaży w segmencie Premium.

Na początku wspomnieliśmy o tempie rozwoju tej części rynku smartfonów. Okazuje się, że rośnie ona szybciej niż cały rynek smartfonów (7% vs 1%).

A teraz czas na cenowe rozbicie segmentu Premium. Okazuje się, że aż 95% stanowią urządzenia w przedziale cenowym 400-600 dolarów. Tutaj właśnie na prowadzenie zdecydowanie wysunął się OPPO (22%). Za nim jest Apple, a najszybciej goni ich OnePlus.

Internet domowy? Ranking najlepszych ofert

Kolejny przedział to ceny 600-800 dolarów. No i w tej kategorii rządzi Apple oraz Samsung. Zgarniają w sumie 85% udziałów. Natomiast części segmentu Premium z cenami powyżej 800 dolarów zdecydowanym liderem jest Apple z 88% udziałem.

najdroższe smartfony

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *