Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

telefon z Androidem

Sprawdź jak namierzyć telefon z Androidem!

Namierzanie smartfonu może się kojarzyć z filmami szpiegowskimi, ale prawda jest taka, że wcale nie wymaga specjalnych szpiegowskich umiejętności. I chyba zgodzicie się, że to bardzo dobra wiadomość? Każdemu z nas może się przecież zdarzyć, że zgubi telefon. Na szczęście w takiej sytuacji nie musi od razu rozpaczać. Wystarczy użyć odpowiednich narzędzi, żeby go znaleźć. Jak to zrobić? Jak namierzyć telefon z Androidem?

Kiedy możesz namierzyć smartfon z Androidem, a kiedy nie?

Zanim przejdziemy do wspomnianych na początku prostych narzędzi, musimy wyraźnie zaznaczyć pewną rzecz. Nie każdy telefon z Androidem da się namierzyć. Będziesz mógł odszukać tylko ten, który jest włączony, ma włączoną funkcję zdalnej lokalizacji lokalizacji oraz GPS i skonfigurowane konto Google. Obecnie każdy smartfon posiada moduł GPS, dzięki któremu można go zlokalizować, ale jeśli nie jest aktywny na Twoim zagubionym urządzeniu, niestety cała reszta informacji nie pomoże Ci odnaleźć zguby… Załóżmy jednak, że jest inaczej i przejdźmy do metody namierzania smartfony z Androidem.

Menadżer urządzeń Android

Oto kilka kroków niezbędnych do odnalezienia swojego smartfona:

  • wejdź na stronę play.google.com i zaloguj się do swojego konta Google.
  • kliknij ikonę zębatego koła i wybierz Menadżer urządzeń Android
  • w ciągu kilkunastu sekund telefon zostanie zlokalizowany z dokładności do 15-30m. Zobaczysz go na mapie.

Jeśli widzisz, że telefon masz gdzieś w pobliżu, możesz użyć funkcji zadzwoń. Wtedy usłyszysz sygnał swojego dzwonka ustawiony na maksymalną głośność. Będzie dzwonić przez 5 minut i nie musisz się martwić, że masz wyciszone urządzenie, mimo to opcja zadziała. Żeby wyłączyć dzwonek, kiedy już namierzysz swój telefon musisz nacisnąć przycisk zasilania.

Gdyby jednak okazało się, że Twój smartfon został skradziony, korzystając z menadżera urządzeń Android możesz zdalnie go zablokować lub zresetować go do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że tak wymazane dane są nie do odzyskania.

Podkreślamy jeszcze, że korzystanie z Menadżera urządzeń Android, żeby namierzyć telefon z Androidem jest całkowicie bezpłatne.

Pułapki przy namierzaniu telefonu z Androidem

Powyższa metoda jest w pełni sprawdzona, bezpieczna i naprawdę działa. Niestety jest też sporo oszustów, którzy obiecują, że dzięki ich stronie wystarczy, że wpiszesz numer telefonu i na pewno namierzysz go z dokładnością do kilku metrów. I tu niestety mamy smutną wiadomość, jakieś 90% tego typu witryn jest fałszywe. Obiecują pomoc w zamian za wysłanie kosztownego SMS-a. Prawda jest jednak taka, że informacje o lokalizacji telefonu są ściśle poufne i klienci indywidualni nie mają do nich łatwego dostępu. Poza tym kartę SIM można przełożyć do innego urządzenia, więc nie mamy pewności czy nasza karta nadal znajduje się w naszym smartfonie.

Druga sprawa to numer IMEI przypisany do każdej karty SIM. Lokalizacja po tym numerze jest możliwa tylko, kiedy telefon ma zasięg. Dochodzi wtedy do wymiany informacji między urządzeniem, a stacją bazową, dzięki czemu można ustalić jego położenie z dokładnością do 50 m. Oczywiście jest pewien haczyk… Żeby metoda zadziałała, konieczne jest połączenie z minimum 3 stacjami bazowymi.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że do bieżącej aktualizacji smartfona mają dostęp jedynie operatorzy komórkowi i to jedynie jeśli użytkownik wyraził zgodę. Taka wiedza może być więc wykorzystywana wyłącznie przez uprawnione jednostki jak np. policja.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *