Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Internet mobilny

Internet mobilny w Europie – Polska na 3 miejscu!

Internet mobilny to wspaniała rzecz, która pozwala nam na oglądanie filmików z uroczymi kotkami zawsze i wszędzie. Chyba każdy, kto aktywnie korzysta ze smartfona od kilku lat zauważył, że coraz więcej czynności wykonujemy właśnie przy wykorzystaniu mobilnego pakietu danych. A badania przeprowadzone przez firmę GlobalData pokazują, że internet mobilny jest w Polsce bardzo popularny.

Najtańszy abonament porównanie ofert.

W mijajacym roku 2017 europejczycy średnio zużywali 2.4 GB pakietu danych na kartę SIM. Czy to dobry wynik? Polacy w tym rankingu uplasowali się na trzecim miejscu (3,7 GB). Przed nami są tylko Finowie (niesamowite 13.3 GB) i Austriacy (5.7 GB). Z drugiej strony takie kraje jak Czechy, Słowacja czy Niemcy mają średnią poniżej 1 GB! Tak niskie zużycie danych ma też Ukraina, jednak warto odnotować, że tam dopiero rozwija się sieć 3G, nie wspominając już o 4G.

Więc chyba dobrze mamy z tym internetem. Głównym powodem jest konkurencja na rynku operatorów sieci komórkowych, która wymusza tworzenie taryf z coraz lepszymi pakietami danych. Przykładowo u naszych południowych sąsiadów internet mobilny jest po prostu bardzo drogi.

Internet Mobilny w Europie – Średnie Zużycie

Internet mobilny zestawienie europa

Ale trzeba też dodać, że w państwach takich jak Francja czy Wielka Brytania wartości te są zaniżane przez karty SIM wykorzystywane do M2M (machine-to-machine), czyli systemów które wykorzystują minimalne ilości danych. Bez uwzględnienia tych kart SIM, Brytyjczycy w swoich urządzeniach wykorzystują 2.8 GB, a Francuzi 4.4 GB danych.

Polska już od dłuższego czasu jest w Europie jednym z liderów, jeśli chodzi o internet mobilny, ponieważ szybko zainwestowaliśmy w odpowiednią infrastrukturę. I tak samo ma być w przypadku technologii 5G, więc być może Polska będzie też liderować w Europie pod względem wykorzystania urządzeń IOT, kto wie? Ale tak, czy inaczej dobrze jest wiedzieć, że jesteśmy bardziej “zinternetowani” od reszty, bo co jak co, ale internet zawsze sprzyja innowacji.

A Wy jak często korzystacie z internetu mobilnego? I czy uważacie, że pakiety danych w Polsce są drogie, czy tanie?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *