Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Iki mobile blessplus

Iki Mobile BLESSPLUS – telefon z… korka?

Iki Mobile BLESSPLUS – telefon z… korka?

Jakiś czas temu w trochę prześmiewczym tonie informowaliśmy Was o etui na telefon z kamienia. O ile sam pomysł był dość abstrakcyjny (i drogi), to też jest to dość ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba korzystać z plastiku czy innych tworzyw sztucznych przy produkcji odpornej obudowy na telefon. Jednak najwyraźniej pewna portugalska firma postanowiła pójść o krok dalej i stworzyła telefon z naturalnego korka – Iki Mobile BLESSPLUS. Smartfon ten po zużyciu ma być możliwy do poddania pełnemu recyklingowi.

(Porównaj najtańsze abonamenty bez telefonu)

Iki Mobile BLESSPLUS to nie tylko dziwna ciekawostka z półwyspu iberyjskiego. Telefon ten prezentuje sobą ciekawe parametry w niezłej cenie i według producenta procesor i płyta główna są chronione o wiele lepiej, właśnie dzięki zastosowaniu korka. Coraz częściej pojawiają się urządzenia podążające za ekologicznym trendem – możemy już dostać smartfony ładowane energią elektryczną lub takie, które wykonywane są z recyklingu plastikowych butelek.

Korek tu… korek tam…

Zastosowanie takiego materiału przez Iki Mobile nie wynika tylko z chęci stworzenia oryginalnie wyglądającego urządzenia. Ma on też wiele zastosowań praktycznych. Oprócz wspomnianej ochrony podzespołów, zastosowanie korka pozwala na utrzymywanie niższej temperatury telefonu, a jego trwałość jest bardzo długa. Oficjalne testy wskazują na 45–50 lat trwałości urządzenia. Poza tym korek wykorzystywany przez Iki Mobile jest bardzo odporny na wysokie temperatury (a w przypadku np. pożaru materiał ten nie wydziela toksycznych oparów) oraz ma właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne.

Iki mobile blessplus

Iki Mobile BLESSPLUS kosztuje 360 euro (1 520 zł na dzień 20.03.2018) i oprócz wyglądu, którym można szpanować wśród znajomych, mamy tutaj 6-calowy ekran o rozdzielczości 2160×1080 ze szkłem Gorilla Glass, 6 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej, ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20 oraz dużą baterię o pojemności 3800 mAh. Do tego dołożono czytnik linii papilarnych, bezprzewodowe ładowanie baterii oraz system Android Oreo. No i jest jeszcze uwielbiana w Polsce opcja Dual SIM. Jest też dostępna słabsza wersja – Iki Mobile KF5Bless Cork Edition, za którą zapłacimy 1055 zł.

Iki Mobile BLESSPLUS znajduje się obecnie w przedsprzedaży i możecie nabyć go tutaj: ikimobile.com/en/products/smartphones-premium-1/bless-plus-1

Co sądzicie o takich urządzeniach z korka? Ciekawostka, czy przyszłość smartfonów?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *