Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Doładowanie Play – wszystko co musisz wiedzieć

Dziś bierzemy na wokandę doładowanie Play! Jak można doładować telefon lub internet w Play? Jak sprawdzić doładowanie? Co zrobić jeśli pieniądze poszły, a doładowania nie ma? O ile przedłuża doładowanie w Play? Odpowiemy na te i inne pytania związane z tematem.

Doładowanie Play – kilka sposobów

Zacznijmy od tego, że jest kilka sposobów na dokonanie doładowania. Możesz to zrobić przez:

 • internet
  • W internecie masz możliwość doładować konto korzystając ze strony swojego banku, ze strony operatora (doladowania.play.pl) lub przez serwisy internetowe takie jak: doladowania.pl, tutajdoladuj.pl, blue.pl, doladowania24.pl, doladuj.interia.pl czy doladujtelefon.pl.
 • mobilną stronę doładowań
  • Play udostępnia też mobilną stronę doładowań – www.e-doladowaniaplay.pl. Można z niej korzystać na swoim smartfonie, żeby szybko i wygodnie doładować konto niezależnie od czasu i miejsca, w którym się przebywa.
 • karty zdrapki
  • Karty zdrapki są dostępne w kioskach, sklepach spożywczych i wielu punktach na terenie kraju. Jak z nich korzystać? Na każdej takiej karcie znajduje się 14-cyfrowy kod doładowujący przykryty paskiem do zdrapania. Trzeba więc go zdrapać, wybrać na telefonie *100*, wpisać 14-cyfrowy kod i zatwierdzić przyciskając #. Konto zostanie doładowane w kilka minut, o czym zostaniesz poinformowany SMS-em. Wysokość doładowań z kart zdrapek, to 5, 10, 30 lub 50 zł. Przy tym warto pamiętać, że karta za 5 zł nie przedłuża ważności Play Online na Kartę, Nowy Play na Kartę i wszystkich taryf Mix w Play.
 • terminale płatnicze
  • W Salonach Play, a także w wielu punktach sprzedaży możesz doładować konto za pośrednictwem terminala płatniczego. Wystraczy, że podasz sprzedawcy swój numer telefonu oraz kwotę doładowania, a potem zapłacisz wskazaną kwotę.
 • telefon
  • Twój numer może zostać doładowany przez telefon z abonamentem w Play. Jak to zrobić? Są 2 sposoby: wybierz na telefonie numer: *111# i przejdź do usług lub wpisz *111*15*1# i zatwierdź zieloną słuchawką. Potem podaj numer, którego konto chcesz zasilić i kwotę doładowania. Drugi sposób to skorzystanie z serwisu lub aplikacji Play24. Tam należy wejść w zakładkę Usługi, wybrać kwotę doładowania i podać numer telefonu, który ma być zasilony.
 • usługi dodatkowe
  • Jeśli nie masz środków na koncie, a znasz osobę, która ma abonament w Play możesz poprosić ją o doładowanie. W tym celu wybierz bezpłatny kod *122# i zatwierdź zieloną słuchawką. Możesz też wysłać komunikat Zadzwoń do mnie wpisując bezpłatny kod *120*numer telefonu# i zatwierdzając zieloną słuchawką albo wybierając z kontaktów pozycję “Zadzwoń do…”.

Mam nadzieję, że czytając ten przegląd sposobów na zasilenie konta, znaleźliście odpowiedź na pytanie: doładowanie Play jaki kod? Było ich kilka w zależności od wybranej metody.

Doładowanie internetu Play

O ile przedłuża doładowanie w Play?

Kolejna sprawa to to, o ile doładowanie w Play przedłuża ważność konta. Żeby wszystko było jasno i czytelnie wypunktujemy jak rzeczy się mają w różnych ofertach na kartę.

Play odNOWA

W taryfie Play odNOWA doładowania nie mają ważności. Są ważne aż do wykorzystania środków. Trzeba jedynie wykonać w miesiącu przynajmniej jedną płatną czynność, np. wysłać SMS-a. Jeśli tego nie zrobisz, z konta zostanie Ci pobrane 2 zł, ale nie straci ono ważności. Wartość doładowań może wynosić od 5 do 300 zł.

Play na Kartę

Play na kartę ważność konta

Play na Kartę Lubię to!

Play na Karte Lubię to ważność konta

Formuła Play na Kartę
 • Ważność połączeń przychodzących

formula na karte play przychodzące

 • Ważność połączeń wychodzących

formula na karte play wychodzace

Play na Kartę Rok Ważności Konta

Rok Ważności Konta doladowanie

Internet na Kartę w Play

internet na karte ważność konta

Formuła MINI MAX na Kartę
 • Ważność połączeń przychodzących

mini max w play na karte przychodzące

 • Ważność połączeń wychodzących

mini max play na karte wychodzace

Internet na Kartę w Play

Internet na kartę w Play waznosc

Play Internet na Kartę

Play Internet na Kartę wazność

Play Online na Kartę 4G LTE

Play Online 4G LTE waznosc

Nowy Play Online na Kartę

Nowy Play Online waznosc

Jak sprawdzić doładowanie Play?

Skoro wiadomo już jak można doładować konto oraz o ile doładowanie przedłuża ważność konta w zależności od oferty, możemy przejść do następnej kwestii – jak sprawdzić doładowanie Play?

Żeby sprawdzić stan konta wystarczy wpisać na klawiaturze kod *101# i zatwierdzić go zieloną słuchawką. Można też skorzystać z aplikacji lub serwisu Play24. W zakładce “Moje konto” znajdziesz wszystkie dane na temat zużycia posiadanych pakietów i środków.

Problem z doładowaniem

Może się zdarzyć, że doładujesz konto, a nie pojawią się na nim środki. Co wtedy zrobić? Jeśli korzystałeś ze strony www.doladowaniaplay.pl upewnij się jeszcze, że upłynął odpowiedni czas i że dostałeś maila z potwierdzeniem doładowania. Jeśli mimo spełnienia obu warunków Twoje konto nie zostało zasilone zgłoś reklamację. W tym celu wejdź na stronę doladowaniaplay.pl > Moje doładowania > Reklamacje.

Jeśli korzystałeś ze zdrapki albo wydruku z terminala i na Twoim koncie nie pojawiły się środki, zabierz wydruk/zdrapkę do któregoś Salonu Play, żeby tam wyjaśnić sprawę.

Wydaje się, że temat doładowań został wyczerpany, ale jeśli przyjdą Wam do głowy jeszcze jakieś pytania, piszcie w komentarzach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *