Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iPhone 8

Czy iPhone 8 to wciąż dobry wybór? (Poradnik)

Moim zdaniem świat dzieli się na miłośników iPhone’ów i resztę. Ta reszta to przede wszystkim fani Samsunga i Xiaomi. Jeszcze niedawno wymieniłabym tu też fanów Huawei’a, ale ich zapał został osłabiony przez brak usług Google. Niestety jednak zwolennicy Apple, żeby nadążać za producentem, potrzebują niemałych pieniędzy. Im nowszy iPhone, tym droższy. Fakt, Samsung goni Apple, ale wciąż jeszcze jest różnica. Na szczęście wcale nie trzeba mieć najnowszego iPhone’a, żeby cieszyć się naprawdę dobrym urządzeniem. Wielu w zupełności wystarczy taki na przykład iPhone 8. Choć ma już prawie 3 lata, nadal pozostaje dobrym wyborem. Dlaczego?

iPhone 8 – dane techniczne

Zacznijmy może od przypomnienia specyfikacji tego modelu. iPhone 8 napędza procesor Apple A11. Niegdyś demon prędkości. Dziś wiemy już, że i Apple i jego konkurencja ma szybsze procesory. Mimo to, świetna optymalizacja systemu sprawia, że urządzenie wciąż działa szybko i płynnie. Bardzo dobrze sobie radzi z większością zadań, choć oczywiście jego następcy robią to nieco szybciej. Podsumowując, iPhone 8 zupełnie dobrze się sprawdza przy codziennym użytkowaniu. Pracę procesora wspiera 2 GB RAM, a na własne dane użytkownik ma 64, 128 lub 256 GB pamięci. Wybór wersji pamięci warto dobrze przemyśleć przed zakupem, bo nie ma możliwości jej poszerzyć.

Teraz kwestia samego wyglądu. Telefon ma grube ramki i kultowy przycisk Home, przez co obszar samego wyświetlacza wynosi jedynie 4,7 cala. Dziś większość telefonów ma wyświetlacze o przekątnej ponad 6 cali, więc różnica jest spora. Są jednak osoby, którym trudno nawigować po tak dużej płaszczyźnie, więc rozmiary wyświetlacza iPhone’a 8 przyjmą z pocałowaniem ręki. Trzeba jednak podkreślić, że jeśli chodzi o wygląd iPhone 8 to nie jest telefon nowoczesny, raczej oldschool’owy. Za to, wracając do wyświetlacza, dzięki technologii Retina, nawet w słoneczne dni oferuje świetną widoczność. Wyświetlacz bardzo dobrze odwzorowuje kolory. Nie są ani przejaskrawione, ani nienasycone.

Aparaty

Teraz aparaty. Tu chyba najbardziej widać upływ czasu. Zarówno z tyłu, jak i z przodu urządzenie ma po jednej kamerce. Z tyłu mamy 12 MP (OIS, f/1.8, AF), a z przodu 7 MP (f/2.2, EIS, FF). Fotografie robione w dzień wyglądają dobrze, ale kiedy światła robi się nieco mniej, ich jakość spada. W końcu ostatnie lata to przede wszystkim rozwijanie fotografii mobilnej pod kątem robienia zdjęć przy słabym oświetleniu. Drugi kierunek, to różne obiektywy, dzięki którym można robić fotografie o szerszym i węższym polu widzenia. Można też uwieczniać to, co jest bardzo  daleko i to, co jest bardzo blisko. Niestety takich możliwości oczko iPhone’a 8 nie daje. Jeśli więc dla kogoś robienie zdjęć to rzecz priorytetowa, lepiej, żeby poszukał innego smartfona.

Czas na baterię. Tutaj Apple zasługuje na pochwałę. Bateria nawet przy intensywnym korzystaniu z telefonu wystarcza na dzień pracy. Kiedy eksploatuje się go mniej, bateria wytrzymuje jeszcze dłużej.

iPhone 8 – dla kogo?

Wyżej wspomniałam o najważniejszych parametrach telefonu, więc teraz możemy przejść do tego dla kogo iPhone 8 będzie dobrym wyborem. Na pewno dla osób chcących mieć iPhone’a, ale niechcących płacić za niego 5, 6 czy 7 tys. zł. Będzie też dobry dla osób, które oczekują wydajnej pracy i szybkiego działania, a nie zależy im na robieniu nocnych sesji zdjęciowych. Przypadnie do gustu osobom, które nie lubią dużych wyświetlaczy, a grubość ramek nie ma dla nich większego znaczenia. iPhone 8 to nie jest bezkompromisowy wybór, ale nadal w wielu wypadkach to dobry wybór i wielu posiadaczy tego modelu ani myśli wymieniać go na nowszy. To właśnie zadowolenie posiadaczy jest chyba najlepszą rekomendacją.

Na koniec odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z obsługą iPhone 8!

Jak zgrać zdjęcia z iPhone 8?

Pisaliśmy już o tym, jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer. W podlinkowanym tekście możecie znaleźć kilka sposobów na przenoszenie zdjęć z iPhone na komputer Mac lub PC. Tutaj podam więc tylko jak zgrać fotografie na PC używają iTunes. To metoda zalecana przez Apple.

 1. Sprawdź czy korzystasz z najnowszej wersji iTunes na swoim komputerze PC.
 2. Podłącz iPhone do komputera używając przewodu USB.
 3. Odblokuj iPhone i jeśli pojawi się na nim komunikat: „Ufać temu komputerowi?” stuknij opcję „Zaufaj” lub „Pozwól”.

Teraz w zależności od tego jaki masz system postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Na komputerze wybierz przycisk START oraz Eksplorator plików (Windows 10)
 • Na komputerze wybierz przycisk START oraz Eksplorator Windows (Windows 7)

Na liście urządzeń z wymiennymi nośnikami pamięci znajdź iPhone i kliknij w niego. Pojawi się folder DCIM, a w nim podfolder 100APPLE z zapisanymi zdjęciami i filmami. Jeśli na iPhone masz więcej zdjęć, będziesz miał też więcej folderów 101APPLE, 102APPLE itd.

Kliknij w folder ze zdjęciami, żeby zobaczyć jakie pliki zawiera. Możesz zaznaczyć wszystkie i przenieść je przy użyciu metody kopiuj-wklej albo przeciągnij-upuść. Możesz też przenosić pliki pojedynczo albo przenosić całe foldery.

Jak odblokować iPhone 8?

Pytanie dotyczy sytuacji, w której nie pamiętamy kodu, wpisaliśmy go wiele razy i w końcu mamy komunikat, że iPhone jest zablokowany. Co w takiej sytuacji zrobić? Jest możliwość usunięcia kodu, ale niestety jeśli nie macie zrobionej kopii zawartości urządzenia, musicie liczyć się z jej stratą. Wykonajcie kroki wymienione poniżej.

Jeśli korzystacie z komputera PC włączcie na nim iTunes.

Oto, co trzeba zrobić:

 • Podpinamy iPhone do komputera i wprowadzamy go w tryb awaryjny przytrzymując jednocześnie klawisz Home i Power. Kiedy na wyświetlaczu pojawi się logo producenta, puszczamy klawisz Power, ale dalej trzymamy klawisz Home aż do pojawienia się ekranu trybu awaryjnego.
 • Na komputerze pojawi się okienko z komunikatem dające możliwość odtworzyć lub uaktualnić iPhone. Klikamy ODTWÓRZ.
 • Pojawi się kolejny komunikat z pytaniem, czy na pewno chcesz odtworzyć iPhone? Trzeba zatwierdzić.
 • Odtworzenie iPhone powoduje jednocześnie uaktualnienie jego systemu do najnowszego, na co też trzeba wyrazić zgodę.
 • Teraz czekamy aż aktualizacja zostanie pobrana. Jeśli potrwa to dłużej niż 15 min, telefon wyłączy tryb awaryjny, więc trzeba znowu go włączyć, powtarzając działania opisane wyżej.
 • Kiedy system zostanie zaktualizowany iPhone 8 wyświetli ekran startowy, taki sam jak ten, który widzieliście przy pierwszym uruchomieniu urządzenia.

Po tych wszystkich krokach trzeba jeszcze wszystko poustawiać tak, jak chcecie i możecie znowu korzystać ze swojego smartfona.

Jak zresetować iPhone 8?

To akurat proste i nie zajmie Wam sporo czasu. 😉 Żeby zrestartować telefon trzeba:

 • szybko, na chwilę wcisnąć górny przycisk głośności i puścić,
 • szybko, na chwilę wcisnąć dolny przycisk głośności i puścić,
 • wcisnąć i przytrzymać boczny przycisk Sleep/Power, trzymać aż pojawi się ekran z logiem producenta.

To wszystko, telefon zresetowany!

Jak zgrać muzykę na iPhone 8?

Muzykę możemy przenieść na iPhone na różne sposoby. Chyba najprościej jest to zrobić za pośrednictwem iTunes. Kiedy się pobierze program trzeba podłączyć urządzenie i uruchomić iTunes. Potem można:

 • zaznaczyć wybrane utwory i skorzystać z opcji przenieś – upuść lub
 • kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać: dodaj do urządzenia, potem wybrać iPhone albo
 • wejść w Menu urządzenia wybrać zakładkę Muzyka i zaznaczyć utwory, listy, wykonawców – to, co chcemy przenieść – po czym wybrać polecenie: gotowe.

Ciągłego podpinania do komputera można uniknąć zaznaczając w podsumowaniu opcję: Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *