Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Odkąd robienie zdjęć całkiem przyzwoitej jakości umożliwiają nam telefony komórkowe, robimy ich znacznie więcej niż kiedyś. w gruncie rzeczy prawdziwi miłośnicy fotografii potrafią naprawdę szybko zapełnić pamięć swojego smartfona właśnie zdjęciami. I o ile w urządzeniach z Androidem zwykle istnieje możliwość korzystania z karty pamięci, o tyle w telefonach z iOS, nie mamy już takiej możliwości. Rzecz jasna istnieje iCloud, gdzie można przerzucać swoje fotki, ale niektórzy woleliby trzymać je na swoim komputerze. Dlatego dziś wyjaśnimy jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer. Powiemy jak zaleca to robić producent – z użyciem aplikacji iTunes oraz kiedy i jak można się bez niej obyć. Zaczniemy od importowania zdjęć na komputer Mac, a potem wyjaśnimy jak się rzecz ma z przenoszeniem fotek na komputer PC.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer Mac?

Apple zaleca przenoszenie zdjęć z iPhone na komputer Mac korzystając z aplikacji Zdjęcia. Jak to zrobić?

iPhone i Mac

 1. Sprawdź czy masz najnowszą wersję aplikacji iTunes na swoim Mac’u.
 2. Podłącz iPhone do komputera Mac przewodem USB. Jeśli używasz karty SD, włóż ją do gniazda SD na komputerze albo podłącz przy pomocy czytnika kart.
 3. Odblokuj iPhone i jeśli pojawi się na nim komunikat: “Ufać temu komputerowi?” stuknij opcję “Zaufaj”.
 4. Na komputerze Mac automatycznie otworzy się aplikacja Zdjęcia. Gdyby jednak tak się nie stało, sam ją otwórz.
 5. W aplikacji Zdjęcia wyświetli się ekran Import, a w nim wszystkie zdjęcia i filmy znajdujące się na iPhone. Jeśli ekran Import nie pojawi się automatycznie, kliknij kartę Import u góry okna aplikacji lub nazwę urządzenia na pasku bocznym aplikacji.
 6. Teraz zaznacz zdjęcia, które chcesz zgrać i kliknij opcję Importuj zaznaczone. Jeśli chcesz przenieść wszystkie zdjęcia, kliknij – Importuj wszystkie nowe zdjęcia.
 7. Po zakończeniu importowania zdjęć, użyj polecenia bezpiecznego wysunięcia urządzenia i odłącz iPhone od komputera.

Jeśli masz komputer z systemem macOS High Sierra lub nowszym przeniesione zdjęcia pojawią się w aplikacji Zdjęcia, w albumie Import. Przy starszej wersji systemu znajdziesz je w albumie Ostatni import.

WAŻNE: Zdjęć i filmów zsynchronizowanych z komputera z telefonem iPhone przy użyciu iTunes NIE MOŻNA importować z powrotem na komputer!!

Jak przenieść zdjęcia z iPhone na komputer PC?

Teraz zajmiemy się tym, jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer PC używając aplikacji iTunes.

iPhone laptop

Według zaleceń Apple należy:

 1. Sprawdź czy korzystasz z najnowszej wersji iTunes na swoim komputerze PC.
 2. Podłącz iPhone do komputera używając przewodu USB.
 3. Odblokuj iPhone i jeśli pojawi się na nim komunikat: “Ufać temu komputerowi?” stuknij opcję “Zaufaj” lub “Pozwól”.

Teraz w zależności od tego jaki masz system postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Na komputerze wybierz przycisk START oraz Eksplorator plików (Windows 10)
 • Na komputerze wybierz przycisk START oraz Eksplorator Windows (Windows 7)

Na liście urządzeń z wymiennymi nośnikami pamięci znajdź iPhone i kliknij w niego. Pojawi się folder DCIM, a w nim podfolder 100APPLE z zapisanymi zdjęciami i filmami. Jeśli na iPhone masz więcej zdjęć, będziesz miał też więcej folderów 101APPLE, 102APPLE itd.

Kliknij w folder ze zdjęciami, żeby zobaczyć jakie pliki zawiera. Możesz zaznaczyć wszystkie i przenieść je przy użyciu metody kopiuj-wklej albo przeciągnij-upuść. Możesz też przenosić pliki pojedynczo albo przenosić całe foldery.

Co z formatem HEIF (HEIC)?

Teraz trzeba poruszyć kolejną ważną kwestię. iPhone’y, które posiadają wersję systemu iOS 11 zapisują zdjęcia w formacie HEIF (HEIC), czyli w formacie nowszym od standardowego JPEG. Nie jest jednak możliwe przeglądanie fotografii zapisanych w tym formacie (HEIF) na komputerach z systemem Windows. skoro tak, to jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer PC w formacie, który będzie dla niego czytelny? Trzeba na iPhone wejść w Ustawienia > Zdjęcia. Potem na dole wybieramy opcję “Automatycznie” w menu przenieś na Maca lub PC. Dzięki temu podczas zgrywania zdjęć iPhone dokona automatycznej konwersji plików  do formatu JPEG.

Zgrywanie zdjęć z iPhone przez Zdjęcia Microsoft (Windows 10)

Osoby, które mają komputer PC z systemem Windows 10 mogą zgrać zdjęcia z iPhone także korzystając z aplikacji systemowej Zdjęcia. W tym celu muszą:

 1. Podłączyć iPhone do komputera przy użyciu kabla USB.
 2. Włączyć i odblokować telefon.
 3. Wybrać Importuj > Z urządzenia USB, potem postępować zgodnie z instrukcjami.

Zdjęcia zgrane w ten sposób zapiszą się w folderze Obrazy.

Bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z iPhone na komputer PC

Ostatnia metoda, o której wspomnimy to bezprzewodowe zgrywanie zdjęć. W końcu w naszych czasach spokojnie można się obyć bez kabla. Najprościej można to zrobić korzystając z usługi synchronizacji zdjęć w chmurze. Najpierw trzeba przesłać zdjęcia z iPhone do chmury – iCloud. I teraz bardzo ważna informacja: plik ze zdjęciem lub filmem zostanie USUNIĘTY ze zsynchronizowanego folderu na komputerze oraz z telefonu.

Jak zsynchronizować zdjęcia z pamięci iPhone z iCloud?

Zaczynamy od wejścia w menu smartfonu i wybieramy: Ustawienia > Zdjęcia. Tu włączamy Bibliotekę zdjęć iCloud. Od tego momentu zrobione zdjęcia będą automatycznie przesyłane na konto Apple iCloud.

Zdjęcia lądują już w chmurze Apple, więc trzeba zająć się teraz pobieraniem ich na komputer z Windows. Trzeba w tym celu zainstalować iCloud dla Windows, zalogować się na swoim Apple ID oraz włączyć funkcję Zdjęcia w panelu kontrolnym iCloud. Co nam to da? Teraz zdjęcia nie tylko lądują w chmurze Apple, ale też ich kopia jest zapisywana na komputerze.

To już ostatnia metoda, o której chcieliśmy Was poinformować. A jak Wy najczęściej zgrywacie zdjęcia z iPhone na komputer? Może macie na to jeszcze jakieś sposoby?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *