Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

nielimitownay internet

Co to znaczy nielimitowany internet w telefonie? Najtańsze oferty

Czy szukając dla siebie abonamentu napotkałeś oferty, które zawierały “nielimitowany internet”? Czy to rzeczywiście precyzyjne ujęcie tego, co dostaniesz? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak abonament z nielimitowanym internetem i jeśli tak, to co to dokładnie znaczy? Którzy operatorzy oferują takie abonamenty, a którzy nie? Właśnie o tym będzie dzisiejszy artykuł!

Nielimitowany internet – co to znaczy?

Tak naprawdę, większość ofert ma swoje ograniczenia w kwestii korzystania z sieci. W gruncie rzeczy określenie “nielimitowany internet” albo “brak limitu danych” oznacza po prostu tyle, że nawet kiedy wykorzystamy pakiet dostępny w ofercie nadal możemy korzystać z sieci. Tyle, że już nie na pełnej prędkości. Operatorzy zwalniają transfer zwykle do 1 Mb/s. Choć na przykład a2mobile ogranicza prędkość jeszcze bardziej bo do 512 kb/s. W związku z tym jeśli konsultant proponuje Ci ofertę z nielimitowanym internetem zawsze zapytaj najpierw ile GB-ów masz na pełnej prędkości.

Gdzie dostaniesz nielimitowany internet?

Najtańsze oferty z nielimitowanym internetem:

  • Plus: 50 zł za miesiąc (12 GB na pełnej prędkości) – cena 50 zł.
  • Orange: Plan Mobilny 55 (15 GB na pełnej prędkości) – cena 55zł.
  • T-Mobile: T-Mobile M (15 GB na pełnej prędkości) – cena 55 zł.
  • Play: Play Homebox (70 GB na pełnej prędkości) – cena 85 zł.
  • NETIA: Netia Premium (12 GB na pełnej prędkości) – cena 50 zł.
  • a2mobile: 10GB internetu bez limitu prędkości (10 – 15 GB – 1Mb/s; po przekroczeniu 15 GB – 512 kb/s) – cena 19,90 zł
  • Red Bull Mobile: Siema wypas (35 GB na pełnej prędkości) – cena 200 zł.

W zasadzie na ten moment inni operatorzy nie mają w swojej ofercie abonamentów z nielimitowanym dostępem do internetu. Spośród wielkiej czwórki najtańszy abonament no limit oferuje Plus. W a2mobile jest co prawda znacznie taniej, ale za to prędkość transferu ostatecznie spada bardziej niż u innych. Znowu w Red Bull Mobile nielimitowana oferta jest tak droga, że kompletnie się nie opłaca. Sporo zapłacimy też za nielimitowany internet w Play. Warto jednak dodać, że oprócz 70 GB na pełnej prędkości, a ramach abonamentu dostajemy jeszcze kartę z internetem domowym, a na niej 150 GB na pełnej prędkości. Dlatego w sumie mamy do wykorzystania znacznie więcej niż tylko 70 GB. Cena wydaje się więc uzasadniona.

Oferty dla firm

A jak wygląda sytuacja firm? Otóż w zasadzie podobnie jak klientów indywidualnych. Do dyspozycji dostają nielimitowany internet z lejkiem do 1 Mb/s po wykorzystaniu pakietu. Wielkość pakietu może być różna. Jest jednak oferta, która naprawdę wybija się na tle reszty. To oferta T-Mobile – Magenta BIZNES VIP. W ramach tej oferty klient dostaje prawdziwie nielimitowany internet stale na maksymalnej prędkości. Żadnych lejków! W chwili obecnej to jedyny taki abonament na rynku.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *