Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

O! Szybki Otvarta

Co Polacy oglądają najczęściej na Smartfonach?

Jak często oglądacie telewizję? Mam na myśli korzystanie z odbiornika telewizyjnego, a nie oglądanie programów telewizyjnych przez internet. Ja szczerze powiedziawszy od kilku miesięcy nie ani razu niczego nie oglądałem na telewizorze. W całym roku 2017 do tej pory włączyłem telewizor dwa razy.  Ale myślę, że należę do mniejszości pod tym względem. Chociaż filmy oglądam niemal codziennie. Wszystko za sprawą urządzeń mobilnych. Firma IRCenter przeprowadził szerokie badania dotyczące zwyczajów Polaków związanych z multimediami. Znalazły się tam informacje związane z treściami wideo wśród polskich użytkowników mobilnych. Oto kilka informacji o tym, co i jak Polacy oglądają na smartfonach i innych urządzeniach.

Zobacz też: Gdzie najtańszy abonament rodzinny?

Nasze zwyczaje i obyczaje

Pierwsza kwestia, na czym oglądamy treści wideo? Jak wspomniałem, sam nie korzystam z telewizora, podobnie jak 20% polaków nie ogląda w ten sposób filmów przynajmniej raz dziennie. Jednak najciekawsze jest to, że w tym roku o wiele więcej polaków ogląda treści tego typu na tabletach i smartfonach (wzrost odpowiednio o 23 i 33 % w porównaniu do roku poprzedniego). Wpływ mają na to lepszy internet i większe ekrany tych urządzeń, co zwiększa komfort oglądania.Na czym polacy oglądają

Jednak telewizor ciągle zostawia daleko w tyle inne urządzenia. Aż 92% polaków deklaruje, że zdarza im się oglądać treści wideo na odbiornikach TV. To o jedną trzecią więcej, niż w przypadku smartfonów i trzy razy więcej niż dla tabletów. Jednak te urządzenia ciągle oferują największy komfort oglądania.

Zobacz też: Abonamenty bez telefonu? RankingJak często polacy oglądają?

Kolejną rzeczą, jaką można dostrzec w zwyczajach polaków to fakt, że kobiety generalnie częściej oglądają filmy wideo. Największe różnice widać w grupie poniżej 24 roku życia. Młode kobiety aż dwukrotnie częściej oglądają treści wideo na większości urządzeń w porównaniu do młodych mężczyzn.Co polacy oglądają - demografia

I na koniec dane dotyczące tytułu artykułu. Polacy najczęściej na smartfonach oglądają programy informacyjne oraz kabarety/koncerty. Popularne jest też oglądanie treści muzycznych (teledyski). Dla porównania na tabletach najchętniej oglądamy filmy i seriale. Oczywiście telewizja mocno dominuje w każdej zbadanej kategorii. Generalnie na telewizji oglądamy wszystko, co nam serwują.

Zobacz też: Najlepsze taryfy sieci komórkowych

Co Polacy oglądają?

Ciekawie jest tak zobaczyć, jak i co inni Polacy oglądają na swoich telefonach i innych urządzeniach. Zwłaszcza, że sam pod tym względem jestem dość oryginalny. Najczęściej na swoim smartfonie oglądam mecze piłki nożnej oraz streamy e-sportowe.

Dane pochodzą z z projektu Mutliscreening 2017, przeprowadzonego za pomocą panelu badawczego Ideas na próbie 1003 użytkowników we wrześniu 2017.

Zobacz też: Internet domowy? Gdzie najlepiej?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *