Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

5G w Polsce

Polska na szczycie 5G – czeka nas superinternet

5G w Polsce5G w Polsce. Jeżeli ktoś zastanawia się, z czego możemy chwalić się za granicą, pewnie mało komu przyjdzie do głowy, że internetem. A pod względem sieci 4G Polska znajduje się w światowej czołówce. Wyprzedzamy pod względem dostępności tej sieci Niemcy czy Francję, a pod względem szybkości, Niemcy czy USA. Sieć ta może nie jest dostępna wszędzie, a jeżeli ktoś musiał z niej korzystać na imprezie masowej, gdzie jest mnóstwo ludzi, ten wie, że jej jakość bardzo mocno spada, no i to, czym chwalą się dostawcy internetu, a rzeczywistość, to dwie różne rzeczy… ale w skali światowej wypadamy świetnie.

5G w Polsce – Idzie… jeszcze lepsze?

I już wkrótce może być jeszcze lepiej. Niedawno Pani Minister Anna Streżyńska podpisała pewien dokument, dzięki któremu rozpocznie się wdrażanie technologii 5G w Polsce. Czym różni się ta technologia od starego dobrego 4G? Najogólniej rzecz ujmując, 5G pozwala na korzystanie z internetu przez większą ilość urządzeń z większą prędkością. Co w przyszłości będzie rzeczą kluczową, ponieważ coraz więcej urządzeń jest podłączonych do internetu, a więc sieci są coraz bardziej obciążone.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

I o ile już za niedługo operatorzy zaczną nam oferować internet w ramach sieci 5G w Polsce licząc jego szybkość już nie w Mega, ale w Giga, tak ta nowa technologia ma też pewną dużą wadę. Mianowicie jej zasięg jest o wiele mniejszy, przez co na terenach z gorszą infrastrukturą (na przykład na terenach wiejskich) taki internet będzie praktycznie bezużyteczny, a i w wielu miastach będzie konieczne instalowanie nowych nadajników, nierzadko na prywatnych posesjach. No ale czego nie robi się dla postępu?

Comments

  • enrike iglesias

    Już to widzę jak polskie urzędy w pełni wykorzystują możliwości takiego internetu. Może niech jeszcze powiedzą, że już zaraz, już za chwileczkę zaimplementują internet rzeczy do sejmu, to już całkeim

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *