Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Chrome

Zmiany w Chrome pozwolą zaoszczędzić baterię telefonu

Ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania smartfonu ma to, na jak długa starcza naładowana bateria. Konieczność ciągłego noszenia ze sobą ładowarki bywa dość frustrująca. Tym bardziej więc cieszy fakt, że Google zamierza wprowadzić pewne zmiany w mobilnej wersji Chrome. To zmiany, które nie tylko poprawią żywotność baterii, ale też pomogą zmniejszyć zużycie danych.

Zmiany w Chrome – reklamy

Firma Google już wprowadziła nieco zmian w Chrome. Zablokowała reklamy używane za szkodliwe lub irytujące. Teraz na celowniku znalazły się reklamy, które “zużywają nieproporcjonalnie dużą część zasobów urządzenia”. Google twierdzi, że w ramach  kontroli reklam wykrył niewielki procent takich, które potajemnie wykorzystywały dane sieciowe i rozładowywały baterię. Przykładem mają być kryptomery. Szkodliwe reklamy są źle zaprogramowane i nie zoptymalizowane, co powoduje dyskomfort użytkowania.

Jak Google będzie walczył z takimi reklamami? Zamierza ograniczyć zasoby, z których mogą korzystać reklamy. Chrome ograniczy czas pracy baterii, moc procesora i ilość sieciowych danych, z których mogą korzystać reklamy. Po przekroczeniu limitu, reklama zostanie po prostu wyłączona.

Limity

Google ustanowi dość surowe limity zasobów, z jakich mogą korzystać reklamy. Będzie to zaledwie 4 MB danych sieciowych, 15 sekund użycia procesora w dowolnym okresie, 30 lub 40 sekund całkowitego zużycia procesora. Z analiz firmy wynika, że obecnie tylko 0,3 procenta reklam przekracza te limity, ale ich wpływ jest ogromny. Ten niewielki odsetek stanowi aż 28 procent wszystkich reklam wpływających na użycie procesora i 27 procent użycia danych sieciowych przez reklamy. Pewnie dlatego Google tak chętnie podejmuje działania.

Firma twierdzi, że rozpocznie swoje eksperymenty w blokowaniu ciężkich reklam w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Celem jest włączenie funkcji oszczędzania zasobów do stabilnej wersji Chrome, która pojawi się pod koniec sierpnia. Oznacza to, że jeszcze przed końcem lata wielu z nas może zauważyć znaczącą poprawę żywotności baterii telefonu i zmniejszenie zużycia danych. Oby więc doszło do realizacji tych planów! Telefony odczują ulgę. 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *