Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

zanco tiny t1

Najmniejszy telefon świata – Zanco tiny t1

zanco tiny t1Kiedy wszystkie duże firmy tworzące smartfony prześcigają się w wydawaniu coraz to większych słuchawek, pochodząca z Chin firma Zanco postanowiła pójść w drugą stronę. Wkrótce na rynek trafi Zanco tiny t1, czyli prawdopodobnie najmniejszy telefon świata.

Zanco tiny t1 raczej nie będzie konkurował z Galaxy Note 8 pod względem specyfikacji. Oferuje wszystkie podstawowe funkcje telefonu, jak dzwonienie, czy SMSy. Działa tylko na sieciach 2G, posiada akumulator o pojemności 200 mAh, co wystarcza na około 3 dni pracy. Poza tym został wyposażony w wyświetlacz OLED o rozdzielczości 0,49 cala. Telefon ma klasyczną klawiaturę numeryczną, ale lepiej mieć bardzo małe palce, aby móc precyzyjnie z niej korzystać. Zenco tiny t1 obsługuje kartę nanoSim i może przechowywać do 300 kontaktów, 50 połączeń i 50 SMSów. Poza tym ma 32 MB RAMu oraz 32 MB pamięci wewnętrznej. Niestety nie ma miejsca na kartę MicroSD, ale ta zapewne podwoiłaby wagę telefonu, który waży 13 gram. Niektórzy dodają więcej cukru do herbaty.

Zanco tiny t1

zanco tiny t1 w kieszeni

Telefon jest wielkości kciuka (lub zapalniczki) i z powodzeniem może zostać połknięty przez szpiega, który chce schować swój telefon… albo po prostu możemy go schować do małej kieszonki w jeansach. Tak czy inaczej mamy do czynienia z uroczą ciekawostką, którą możemy mieć za 50$. Cały ten projekt jest finansowany na Kickstarterze, gdzie można zamówić telefon. Prawdopodobnie będzie on rozsyłany w okolicach Maja 2018 roku.

Jeżeli ktoś chce zaimponować znajomym, dzwoniąc do kogoś używając do tego zapalniczki, ten gadżet (bo ciężko nazwać to urządzenie w 100% funkcjonalnym, nowoczesnym telefonem) na pewno się do tego nada. Tylko lepiej nie dokupywać od niego pokrowca, bo to by zwielokrotniło jego wagę.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *