Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

YouTube Premium Lite – czyli odchudzona wersja subskrypcji. Testy już trwają

YouTube testuje nową wersję subskrypcji — YouTube Premium Lite. Jest to rozwiązanie, na które czekało wiele osób. Płaci się mniej, a w zamian dostaje się YouTube bez reklam, ale bez żadnych innych opcji, które obejmuje klasyczna wersja Premium. 

YouTube Premium vs YouTube Premium Lite

YouTube Premium daje dzisiaj nie tylko filmy bez reklam, ale też:

  • odtwarzanie w tle,
  • pobieranie filmów i odtwarzanie offline,
  • YouTube Music,
  • YouTube Kids.

Za całość płaci się obecnie 23,99 zł miesięcznie. Sęk w tym, że nie wszyscy potrzebują dodatkowych opcji. Bardzo wiele osób decyduje się na subskrypcję wyłącznie po to, żeby pozbyć się nachalnych reklam, którymi przeładowane są niemal wszystkie treści. Stąd też usługa YouTube Premium Lite. Ma być rozwiązaniem właśnie dla takich osób. Będzie taniej, ale w ramach subskrypcji użytkownik dostanie jedynie filmy bez reklam. Nic więcej.

Nowa wersja subskrypcji jest testowana w Belgii, Danii, Finlandii, Luksemburgu, Norwegii i Szwecji. Co można powiedzieć o cenach? Te zawsze dostosowywane są do lokalnych rynków, ale wyjściowo YouTube Premium Lite ma kosztować 6,99 euro, czyli prawie o połowę mniej niż klasyczne Premium wycenione na 11,99 euro. Polska cena z pewnością będzie niższa, choć nie wiadomo jeszcze dokładnie, na jakim poziomie się uplasuje.

Jak Wam się podoba pomysł na odchudzoną wersję subskrypcji YouTube? I ile powinna kosztować Waszym zdaniem?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *