Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Nie ulega wątpliwości, że Xiaomi aktualnie zasypuje rynek nowymi modelami smartfonów. Xiaomi Mi 10T 5G to jeden z trzech reprezentantów najnowszej, topowej linii Xiaomi.

Wygląd, wykonanie, ergonomia

Xiaomi Mi 10T Pro 5G to smartfon o bardzo stonowanym wyglądzie. Nie ma wielu ozdobników, za to jest elegancki i bezpieczny. Front urządzenia to przede wszystkim duży wyświetlacz o przekątnej 6,67″ o rozdzielczości 1080×2400 oraz odświeżaniu 144 Hz. Otacza go stosunkowo wąska ramka. Nie ma tu wcięcia, ale w rogu ekranu umieszczono otwór na aparat. Z tyłu umieszczona została duża wyspa aparatu w lewym górnym rogu. Oznacza to, że telefon może mieć duży potencjał fotograficzny, ale jednocześnie jest to bardzo niepraktyczne, gdyż sporo wystaje poza obręb obudowy.
Przód i tył urządzenia pokrywa szkło Gorilla Glass 5, natomiast ramkę wykonano z aluminium. Xiaomi Mi 10T 5G jest urządzeniem dużym, w związku z czym obsługa jedną ręką może sprawiać problemy. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w pojemnościowy skaner linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania oraz funkcję rozpoznawania twarzy

Specyfika/system operacyjny

Smartfon ten wyposażono w procesor Snapdragon 865 5G z układem graficznym Adreno 650 i 8 GB RAM. Smartfon występuje w 2 konfiguracjach 128/8 i 256/8. Nie ma możliwości rozbudowania o kartę pamięci, ale jest miejsce na 2 karty SIM. System operacyjny to Android 10 z nakładką MIUI Global w wersji 12. Mamy w niej bardzo ładne nowe animacje, ciemny motyw, gesty z rozdziałem na prawą i lewą stronę do ściągania powiadomień albo belki z ustawieniami, bardziej czytelny, rozstrzelony układ poszczególnych działów w ustawieniach czy większe czcionki.
Oprócz 5G obsługiwane standardy łączności bezprzewodowej obejmują Wi-Fi (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.1 i NFC.

Aparat

Zestaw kamer obejmuje: obiektyw główny 108 Mp, szeroki kąt 13 MP, makro 5 MP oraz 20 MP obiektyw selfie. Do wyboru mamy m.in. tryb profesjonalny dostępny z każdego obiektywu, Al czyli sztuczną inteligencję, HDR, możliwość zrobienia zdjęcia w maksymalnej 108 MP rozdzielczości, filtry, tryb upiększania z podziałem na: skórę, ciało, nogi, głowę, talię i ramiona. Jest także portret, rozmycie tła i tryb nocny. Wideo możemy nagrać w 8K oraz niższych rozdzielczościach. Ciekawą opcja jest możliwość jednoczesnego nagrywania przednia i tylna kamerą.

Bateria

Bateria ma pojemność 5000 mAh. Przy włączonym 144 Hz odświeżaniu wystarcza na ok. półtorej dnia. Obniżenie częstotliwości z pewnością ten czas wydłuży. Według specyfikacji ładowarka ma moc 33W

Mi 10T to z pewnością jeden z wydajniejszych, lepiej działających telefonów i zdecydowanie można go polecić. A wy rozważycie opcję zakupu?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *