Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Logo Xiaomi

Nie wszystkie Xiaomi będą mogły korzystać dwóch aplikacji na ekranie

Jeżeli jesteś posiadaczem smartfona marki Xiaomi i cierpliwie czekasz na zbliżającą się premierę MIUI 9, nowej wersji oprogramowania dla dla telefonów tej marki, możliwe, że ta wiadomość Ci się nie spodoba. W tej wersji pojawić się ma obsługa dwóch aplikacji na ekranie (czyli coś, co jest już dostępne dla Androida Nougat), jednak producent chińskich smartfonów postanowił, że nie wszystkie modele, których dotyczy MIUI 9, będą obsługiwały dzielenie ekranu dla dwóch programów. Więc nawet jeżeli Twój telefon będzie mógł korzystać z MIUI 9, niekoniecznie będzie miał dzielony ekran.

Dzielony ekran z MIUI 9Które modele będą to miały?

Xiaomi wypuściło listę produktów, które będą mogły korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie i z 36 modeli, które dostaną MIUI 9, zaledwie 16 z nich będzie mieć taką opcję. Lista wpieranych modeli zawiera: Mi Mix, Mi Note 2, Mi 6, Mi Max, Mi Max 2, Mi 5, Mi 5s oraz Mi 5s Plus. Pozostałymi są Mi 5x, Mi 4S, Mi 4c, najlepsza wersja Mi Note, Redmi Note 4X i Mi 3.

Możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie jest ciekawą opcją, ale warto zaznaczyć że została w pierwszej kolejności wprowadzona przez Androida Nougat, więc tak naprawdę nie jest to wielka innowacja ze strony Xiaomi. Poza tym nawet jeżeli chcielibyśmy korzystać z takiego rozwiązania, jeżeli nie mamy telefonu z dostatecznie dużym ekranem, korzystanie z tego niekoniecznie byłby czymś wygodnym, dlatego można częściowo zrozumieć taką decyzję tego producenta.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *