Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

xiaomi wyprzedziło

Wg Strategy Analytics Xiaomi wyprzedziło Huawei!

Według raportu firmy analitycznej Strategy Analytics Xiaomi wyprzedził Huawei, aby stać się trzecią co do wielkości marką smartfonów na świecie pod względem wysyłek w lutym 2020 roku. To pierwszy raz, kiedy Xiaomi wyprzedziło swojego rywala, Huawei.

Xiaomi wyprzedziło Huawei

Według raportu, tylko w lutym 2020 r., światowe dostawy smartfonów spadły o 38% r / r. Oznacza to, że pomniejszyły się o 62 miliony sztuk. Podobnie spadła również sprzedaż, o 39% r / r co daje 65 milionów sztuk. Te czynniki oraz zaległości w zapasach 4G wpłynęły niekorzystnie na Huawei. Przesyłki i sprzedaż firmy spadły odpowiednio o 69% i 64% r / r.

Straty tej firmy wpłynęły na nową pozycję Xiaomi. Właśnie dzięki nim Xiaomi wyprzedziło Huawei, stając się w lutym 2020 roku trzecim co do wielkości producentem smartfonów. Chociaż jego dostawy i sprzedaż też się obniżyły odpowiednio o 32% i 29% r / r., udało mu się wyprzedzić rywala. Wyniki obu z lutego w wcześniejszych miesięcy ukazano na poniższej grafice.

xiaomi 3 co do wielkości

W lutym pierwsze miejsce, jeśli chodzi o ilość dostaw, zajął Samsung (18,2 mln sztuk), a drugie Apple (10,2 mln sztuk). Miejsce piąte zajęło OPPO (4,0 mln sztuk), a szóste VIVO (3,6 mln sztuk). Warto też podkreślić, że podobnie jak Xiaomi i Huawei, OPPO i VIVO też spotkały się z ogromną marżą przy wysyłkach i sprzedaży.

Huawei przeżywa ciężki okres, odkąd rząd Stanów Zjednoczonych dodał go w zeszłym roku do „Listy podmiotów”. Zmusiło to amerykańskie firmy do zakończenia współpracy z Huawei. W związku z tym chiński producent smartfonów stracił również licencję na Androida, a to niewątpliwie znacząco wpłynęło na jego losy w Europie. Co więcej, globalne dostawy smartfonów spadają w ujęciu rocznym, ponieważ ludzie często używają swoich telefonów przez długi czas. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *