Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Technologia 5G a wybór telefonu

Czy wiecie, że Internet również nie stoi w miejscu? Własnie wkroczyliśmy w piątą generację ruchomych sieci telekomunikacyjnych. Możemy śmiało twierdzić, że wkraczamy w nowa erę mobilności, wirtualności i cyfryzacji. Stworzenie technologi 5G powoli stawało się nieuniknione, ponieważ obserwujemy ogromny wzrost transmisji danych i liczby połączeń, z którymi powoli przestaje sobie radzić 4G.

Co to jest technologia 5G?

Technologia 5G jest inaczej nazywana technologią piątej generacji. Ta sieć będzie o wiele szybsza niż sieci funkcjonujące obecnie i pozwoli na podłączenie do Internetu milionów dodatkowych urządzeń, co umożliwi zmianę na lepsze wielu dziedzin życia.
W porównaniu z poprzednimi generacjami, sieć 5G ma dawać o wiele większą prędkość przekazywania danych i prawie niezauważalne opóźnienia oraz bardziej stabilne połączenia. Technologia 5G to coś więcej, niż tylko możliwość szybszego ściągania zdjęć, filmów i innych danych. Nowa sieć jest zaprojektowana z myślą o podłączeniu do ogromnej ilości urządzeń. Technologia ta oferuje także bardzo małe opóźnienia, co w praktyce oznacza, że system ma reagować stukrotnie szybciej niż LTE.

Jakie telefony wybrać?

Niestety wciąż nie wszystkie telefony komórkowe umożliwiają korzystanie z 5G. Jest to nowe rozwiązanie, które udało się wdrożyć tylko niektórym producentom urządzeń mobilnych i jedynie najnowsze modele telefonów obsługują tę technologię. Wszyscy operatorzy zachęcają do zakupu telefonów w sieciach z ich oprogramowaniem. Często jest tak, że musi to być specjalne oprogramowanie operatora, inaczej telefon nie zaloguje się do 5G. Konieczne jest tu zgranie się obsługiwanych pasm częstotliwości 5G, technologii DDS, odpowiedniej konfiguracji sieci operatora i wersji oprogramowania telefonu. Jeżeli interesuje cię szybsza transmisja danych, przedstawiamy Ci kilka telefonów 5G:

* Samsung Galaxy S20
* Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
* Samsung Galaxy A51 5G
* Samsung Galaxy A42 5G
* Xiaomi Mi 10 Lite 5G
* Motorola Moto G 5G Plus
* Lg Velvet
* Xiaomi Mi 10
* Huawei P 40

Jeszcze parę miesięcy temu na rynku praktycznie nie było większego wyboru z telefonami 5G. Sytuacja powoli ulega zmianie i coraz więcej modeli (zwłaszcza z wyższej półki) jest już w nią wyosażana.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *