Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

ranking szybkości internetu

Szybkość internetu w sierpniu według speedtest.pl

Szybkość internetuWakacje minęły, większość z nas już wróciła do domów. Z tego też powodu sytuacja na łączach internetowych powinna wracać powoli do normy. Innymi słowy, maleje ruch w miejscowościach turystycznych i rośnie w aglomeracjach miejskich. Speedtest.pl przedstawił kolejny raport, przedstawiający szybkość internetu w Polsce w sierpniu. Doszło do pewnych zmian w rankingach, aczkolwiek najbardziej rzuca się w oczy ogólny wzrost szybkości względem lipca.

Szybkość internetu u dostawców internetu w Polsce

[supsystic-tables id=2]

Jak widać, dostawcy internetu generalnie odnotowali wzrost szybkości swoich usług. Do tego INEA objęła w sierpniu prowadzenie, wyprzedzając firmę Toya. UPC również zanotowało duży wzrost prędkości.

Wi-Fi zwalnia

[supsystic-tables id=3]

Sierpień nie był dobrym miesiącem dla Wi-Fi. Wciągu ostatniego miesiąca wszyscy główni dostarczyciele zanotowali gorsze wyniki. Zwłaszcza zwolniła INEA, która wcześniej zajmowała wspólnie z Vectrą trzecie miejsce. Jednak w szybkość internetu Wi-Fi spadła u nich na tyle, że zajęli tym razem miejsce poza podium.

LTE dla T-Mobile

[supsystic-tables id=4]

W lipcu mogliśmy zauważyć spadek szybkości sieci LTE. Najpewniej było to spowodowane wakacjami i korzystaniem z internetu w drodze przez wielu turystów. Jednak w sierpniu T-mobile zwiększył przewagę nad Orange, do którego powoli zbliża się Plus. Play, podobnie jak Orange, odnotował gorszy wynik w porównaniu do Lipca. W ogólnym rankingu 3G/4G szybkość internetu zmieniała się tak, jak w LTE. Tak więc Plus oraz T-mobile wyszły na plus, a Orange i Play w Sierpniu miały wolniejszy internet względem Lipca.

W tym miesiącu rozpoczął się rok szkolny, a za kilka tygodni studenci wrócą na uczelnie. Na pewno wpłynie to na wyniki szybkości internetu. Poza tym, operatorzy przez wakacje inwestowali w ulepszenie sieci w wielu miejscach. Jednak może jeszcze minąć trochę czasu, nim zauważalnie odczujemy ich wpływ na szybkość internetu.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *