Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

S21 ultra

Seria Samsung Galaxy S21 – coraz więcej o niej wiemy

Po sieci krążą kolejne wycieki informacji na temat serii Samsung Galaxy S21. Dzięki temu wiemy już całkiem sporo o specyfikacji i funkcjach przyszłorocznych smartfonów Samsunga. Po pierwsze wiemy, że producent ma je zaprezentować wcześniej niż zwykle, bo już na początku 2021 roku. Wiemy też, że standardowo pojawią się trzy wersje urządzeń – S21, S21+ i S21 Ultra. A co wiemy o ich wyposażeniu?

Samsung Galaxy S21 – specyfikacja

Zacznijmy od tego co wspólne dla wszystkich trzech oczekiwanych modeli. Wszystkie będą napędzane przez procesor Qualcomm Snapdragon 875 lub Exynos 2100 w zależności od regionu. Będą działały z One UI 3.1 opartym na systemie Android 11. Galaxy S21 i S21+ otrzymają też taki sam zestaw aparatów, na który składają się: obiektyw ultraszerokokątny 12 MP, kamerka główna 12 MP i teleobiektyw 64 MP.

A teraz kilka słów o różnicach. Podstawowy model Galaxy S21 zostanie wyposażony w wyświetlacz FHD+ LTPS o przekątnej 6,2 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Będzie to najmniejsze z oferowanych urządzeń. Otrzyma też baterię o najmniejszej pojemności – 4 000 mAh.

Kolejny przedstawiciel serii Galaxy S21 to model S21+. Jego wyświetlacz będzie miał przekątną 6,7 cala. Pozostałe parametry ekranu są jak w S21. Różnicę widać też w pojemności baterii, będzie to już 4800 mAh.

Natomiast jeśli chodzi o model Galaxy S21 Ultra różnic jest już więcej. Smartfon dostanie wyświetlacz o rozdzielczości WQHD+ LTPO i przekątnej 6,8 cala z adaptacyjną częstotliwością odświeżania – od 1 do 120 Hz. Urządzenie otrzyma też inny zestaw aparatów: 108 MP + 12 MP + 10 MP + 10 MP oraz baterię o pojemności 5000 mAh.

Dodatkowe informacje

Z przecieków wynika, że Galaxy S21 będzie miał plastikową tylną obudowę, a S21 Ultra szklaną. Póki co nic nie wiadomo o wariancie S21+. Wszystkie trzy smartfony mają obsługiwać łączność 5G i Bluetooth 5.1. Modele S21 i S21+ będą współpracować z WiFi 6, a S21 Ultra z WiFi 6E, które według Samsunga jest dwukrotnie szybsze od standardowego WiFi 6.

A teraz kilka ważnych informacji dla osób, które lubią kręcić filmy. Wszystkie oczekiwane smartfony oferują nagrywanie 4K/ 60 kl./s, a kamerki mogą się automatycznie przełączać między 30, a 60 kl./s zależnie od jakości oświetlenia. Można też kręcić filmy w rozdzielczości 8K przy 30 klatkach na sekundę.

Na koniec zostawiliśmy kwestie kolorystyki. Model S21 ma być dostępny w kolorach: Phantom Violet, Phantom Pink, Phantom Grey i Phantom Wite, S21 plus: Phantom Silver, Phantom Black i Phantom Violet, a S21 Ultra: Phantom Black i Phnatom Silver.

Przecieki pochodzą z Android Police i według zapewnień źródła wszystkie są potwierdzone. Jesteśmy pewni, że do czasu premiery będziemy wiedzieć o tych urządzeniach jeszcze więcej.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *