Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung rozpoczyna wynajem smartfonów

Kiedy przychodzi moment wymiany telefonu niejeden z nas ma problem jaki model wybrać. Zastanawiamy się nad parametrami, baterią, aparatem, wyglądem. Ale o ile łatwiejsza byłaby decyzja gdybyśmy wiedzieli co kupujemy? Oddział Samsunga w Niemczech wychodzi do swoich klientów z nietypową propozycją

Wypożyczanie – jak to wygląda?

Niemiecki oddział Samsunga nawiązał współpracę z firmą Grover, dzięki mogli zaoferować klientom nietypową ofertę. Osoby, które chcą sprawdzić funkcjonowanie najnowszych flagowców, nie muszą już spędzać godzin na oglądaniu testów na YouTubie, sami mogą je przetestować. Wynająć można modele z serii Samsung Galaxy S20. Zarówno standardowy Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra, jak i Samsung Galaxy S20 FE.  Wszystkie są dostępne zarówno na miesiąc, trzy, sześć, jak i cały rok. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że im dłuższy czas wynajmu, tym niższa opłata za jeden miesiąc.

Koszty wypożyczenia

Producent daje możliwość przetestowania najnowszych flagowców, bez konieczności wydania jednorazowo kilkuset euro. Na przykładzie Samsunga Galaxy S20 FE opłata za jeden miesiąc wynosi 59,90 euro, w przypadku najmu najkrótszego; 49,90 euro na trzy miesiące; 39,90 euro na pół roku oraz 29,90 euro przy wypożyczeniu rocznym. Samsung Galaxy S20 kosztuje kolejno: 99,90 euro; 69,90 euro; 64,90 euro i 54,90 euro. Natomiast Samsung Galaxy S20 Ultra: 119,90 euro; 99,90 euro; 79,90 euro; 68,90 euro. Niemiecki oddział Samsunga zapewnia, że w najbliższym czasie poszerzy swoją ofertę.

Plusy i minusy

Oczywiście nie można uznać wypożyczenia smartfonów za formę oszczędności. Na podstawie przytoczonego przykładu smartfona S20  FE, wynajęcie tego telefonu wiąże się z koniecznością spłacenia ponad połowy jego wartości. Jeżeli więc ktoś chce oszczędzić, to korzystniejsze byłoby zakupienie go od razu. Ponadto warto wziąć pod uwagę, że rynkowa wartość flagowców szybko spada.

Z drugiej strony jednak osoby, które chcą zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który nie zawsze jest tani, poniekąd oszczędzają. Kupienie nietrafionego telefonu wiąże się ze stratą nie tylko pieniędzy, ale i czasu, który tracimy na wyszukiwanie odpowiedniego  smartfona.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *