Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

galaxy s21

Samsung Galaxy S21 może być sprzedawany bez ładowarki i słuchawek

Po sieci zaczęły już krążyć pierwsze informacje na temat Samsunga Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra. Mówi się, że mogą być zaprezentowane szybciej niż byśmy się mogli spodziewać. Zazwyczaj Samsung prezentuje swoje flagowce w marcu, tym razem prawdopodobnie premiera odbędzie się już w styczniu 2021 roku. Do sprzedaży smartfony mają trafić już na początku lutego. Niestety nie wszystkie pogłoski na temat tych flagowców są pozytywne. Według niektórych Samsung rozważa pójście w ślady Apple i sprzedawanie smartfonów bez ładowarki słuchawek.

Samsung Galaxy S21 bez słuchawek i ładowarki?

Informacja o tym, że Samsung myśli, żeby nowe flagowce, podobnie jak Apple sprzedawać bez ładowarki słuchawek w pudełku podał serwis informacyjny ChosunBiz cytując znawców branży. W tym miejscu wypada przypomnieć, że Samsung dodawał te akcesoria do swoich telefonów z serii S od pierwszego jej przedstawiciela aż po Galaxy S20. Powodem, dla którego rzekomo Apple podjęło taką decyzję, i dla którego Samsung może iść  w jego ślady jest troska o ochronę środowiska. Ale czy na pewno to prawdziwe uzasadnienie?

Troska o środowisko czy o finanse?

Sceptycy podkreślają, że słuchawki i ładowarki nie przestaną być potrzebne użytkownikom smartfonów tylko dlatego, że nie będą do nich dołączane. W związku z tym nadal będzie potrzeba produkowania i wysyłania tego typu akcesoriów. Tyle, że trzeba będzie pakować je wszystkie oddzielnie. Trudno więc ocenić na ile środowisko rzeczywiście zyska na takiej decyzji. Za to wydaje się, że Apple i każdy inny producent smartfonów, który pójdzie jego śladem może zyskać finansowo. Jak?  Po pierwsze, brak akcesoriów w pudełku oznacza, że może ono być mniejsze, a cały transport będzie tańszy. Po drugie, użytkownicy smartfonów będą zmuszeni dokupować ładowarki i słuchawki oddzielnie, czyli wydadzą na to dodatkowe pieniądze.

Na ten moment nie ma jednak pewności, że Samsung rzeczywiście wypuści Galaxy S21 bez podstawowych akcesoriów w pudełku. A Wy jak ocenilibyście taką decyzję?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *