Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung Galaxy S10 dostaje w Polsce Androida 11 z One Ul 3

Smartfony z serii Galaxy S10 mają już dwa lata na karku. Zadebiutowały z Androidem 9.0 Pie i One UI na pokładzie, ale Samsung w międzyczasie zaktualizował je do Androida 10 z One UI 2. Teraz przyszła pora na udostępnienie systemu Android 11 z One Ul 3.0. Już na początku stycznia Samsung wprowadził, a potem cofnął aktualizację do Androida 11 dla smartfonów z serii Galaxy S10, ze względu na spora ilość błędów w oprogramowaniu. 1 lutego możliwość aktualizowania smartfonów do najnowszej wersji systemu została przywrócona.

Najnowsza aktualizacja

Aktualizacja do Androida 11 i One Ul 3 dla smartfonów z serii Galaxy S10 to dość zawiły temat, ponieważ proces jej udostępniania rozpoczął się niemal miesiąc temu na początku stycznia br. Wkrótce pojawiły się jednak informacje, że Samsung go wstrzymał, ponieważ pojawiły się niepożądane działania urządzeń. Wycofana wcześniej aktualizacja powodowała problemy z utrzymaniem ostrości przez aparat czy notoryczne nagrzewanie się telefonów Samsunga. Najwyraźniej firma rozwiązała już wszystkie problemy, bo właściciele tych smarfonów mogą ponownie pobrać aktualizację.

Samsung opublikował już pełną listę zmian dostępnych na Android 11 i nakładce One UI 3.0. Są to m.in.:

* Projekt wizualny – odświeżony wygląd i styl One UI 3
* Lepsza wydajność – zoptymalizowany One UI 3 wzmacniający dynamiczną alokację pamięci, aby aplikacje działały szybciej i wydajniej. Zostały ograniczone także działania w tle, aby zapewnić lepsza wydajność i zmniejszyć zużycie energii
* Lepsze dostosowanie m.in. do Dynamicznego ekranu blokady dodano nowe kategorie obrazów: można wybrać do 5 kategorii jednocześnie. Na Ekranie blokady można dodać widget,a by sprawdzić czas użycia. A także można ustawić interaktywny pogląd podczas ustawiania tapety.
* Ulepszone funkcje – dodawanie widgetów przez dotknięcie i przytrzymanie aplikacji na Ekranie startowym. Wyłączenie ekranu przez dwukrotne dotknięcie pustego miejsca na Ekranie startowym lub Ekranie blokady
* Zdjęcia i filmy – szybsze wykonywanie zdjęć i udoskonalanej funkcji autofokus i automatycznej ekspozycji
* Połączenia i czaty – rozmowy można przeglądać oddzielnie w panelu powiadomień. Współpracuje z wiadomościami i ulubionymi aplikacjami czatu.

Aktualizacja wprowadzana jest stopniowo, więc niewykluczone, że niektórzy będą musieli jeszcze trochę poczekać

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *