Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung Galaxy A72 – co o nim wiemy?

Nadchodzi kolejna premiera niezwykłego smartfona marki Samsung. Informacje o urządzeniu pojawiły się na oficjalnej stronie producenta. Do tej pory o specyfice całego modelu wiemy już na prawdę sporo. Seria Samsung Galaxy A zostanie w najbliższych miesiącach rozszerzona o nowy model Galaxy A72, który ma wystąpić w dwóch wariantach sieci: 4G oraz 5G.

Co wiemy o Samsungu Galaxy A72?

Wiele wskazuje na to, że w zależności od rynku, będą dostępne dwa modele Samsunga Galaxy A72, które będą różniły się specyfiką. Jak już wspominaliśmy, to modele obsługujące sieci 5G lub 4G. Jeden z nich będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 750 G, drugi natomiast pod kontrolą Snapdragona 720 G. A także, będzie posiadał wyświetlacz w technologii AMOLED o przekątnej 6,7″ cala. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+ i stanie się idealną powierzchnią do oglądania filmów. Z jej pomocą odblokowujemy telefon ponieważ Samsung zintegruje z wyświetlaczem czytnik biometryczny. Zapewne będzie zawierał także czytnik linii papilarnych w ekranie. Zgodnie z oczekiwaniami Galaxy A72 ma wyglądać niemal tak samo jak A52. Będzie miał aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji będzie aparat ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix. Całość uzupełniają dwie jednostki o matrycach 5 Mpix dedykowane zdjęciom makro do pomiaru głębi ostrości. Oba modele będą dostępne w wariantach 6 i 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzania o zewnętrzna kartę pamięci. Samsung Galaxy A72 najprawdopodobniej będzie wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh. A ładowanie będzie prawdopodobnie na poziomie 25 W.

Cena

Cena pierwszej, a zarazem tańszej edycji ma startować z poziomu około 450 euro, czyli w przeliczeniu ok 2035 zł. W zamyśle smartfon ten ma być alternatywą dla drogich smartfonów z serii Galaxy S21 i pewniakiem dla osób chcących kupić telefon Samsunga z odpowiednim aparatem i modnym designem. Samsung Galaxy A72 4G, niemiecki sklep internetowy Idealo sugeruje, że mają one wynosić kolejno 449 i 509 euro (ok. 2040 i 2300 złotych) odpowiednio za warianty 6/128 i 8/256 GB.

Przymierzacie się do zakupu tego smartfona?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *