Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Apple logo spowalnianie telefonów

Rozpoznawanie rysów twarzy w nowym iPhone 8?

Możliwy wygląd iPhone 8Jak już pisaliśmy, Iphone’y z serii 7 i 7+ osiągnęły znakomite wyniki sprzedaży w ostatnich miesiącach. Jednak już niedługo mogą one stać się melodią przeszłości. A to dlatego, że coraz bliżej nam do premiery aż trzech nowych smartfonów od Apple’a. A jednym z nich będzie iPhone 8.

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny – porównanie ofert

10 lat z iPhonem

Można spodziewać się, że ten konkretny telefon będzie czymś wyjątkowym. Wiele ostatnich modelów smartfonów od Apple’a nie różniło się od siebie za bardzo. Lecz w tym roku mija dziesiąta rocznica wydania pierwszego iPhone’a, więc jest to świetna okazja aby zaprezentować coś nowego. Było już wiele różnych przecieków na temat tego, co może oferować najnowszy produkt Apple, ale jedną z najważniejszych rzeczy dotyczących tego telefonu jest to, że wyświetlacz będzie zajmować praktycznie całą powierzchnię iPhone’a, przez co nie będzie miejsca dla osobnych przycisków u dołu ekranu. Oznacza to brak możliwości dodania detektora linii papilarnych. Oczywiście Apple jak i inne firmy pracują nad tym, aby móc taki detektor zainstalować pod ekranem, jednak póki co wydaje się, że w tym roku ta technologia nie trafi jeszcze do naszych rąk (dosłownie i w przenośni).

Zobacz też: Tanie taryfy abonamentowe bez telefonu

Face ID czyli rozpoznawanie rysów twarzy

W związku z tym rozpoznawanie rysów twarzy jest tym, czym Apple będzie musiało zastąpić możliwość odblokowania telefonu przez odcisk palca. Jest to o tyle istotne, że również inni producenci są obecnie zmuszeni rozważać takie rozwiązanie, więc możemy w najbliższych miesiącach (a może nawet latach) spodziewać się, że sposobem na odblokowanie telefonu czy opłacenie rachunków będzie zeskanowanie naszej twarzy przez skaner w telefonie czy innym urządzeniu.

Tyle że i ta technologia do tej pory miała sporą wadę w tym, że chwilę zajęło, nim smartfon zeskanował naszą twarz i do tego jeszcze ją rozpoznał. Ale (ponoć) Apple dopracował rozpoznawanie rysów twarzy (zwane Face ID) na tyle, aby działało to momentalnie. Aczkolwiek ciągle nie ma (i do premiery pewnie nie będzie) potwierdzenia lub zaprzeczenia tego, czy iPhone 8 będzie mieć tylko Face ID, czy również Touch ID.

Wiadomo jednak, że w odróżnieniu od innych flagowców, iPhone 8 będzie mieć płaską konstrukcję zamiast zakrzywionego ekranu. Mówi się też o bezprzewodowym ładowaniu baterii. i chociaż póki co brak oficjalnej daty premiery, to ja spodziewam się, że nowego iPhone’a będziemy mogli spodziewać się we wrześniu. W końcu już od pięciu lat to właśnie wtedy Apple wypuszcza nowe smartfony.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *