Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

ranking szybkości internetu

Październikowy ranking szybkości internetu

Październik to czas, kiedy na uczelnie wracają studenci i kończy się okres urlopowy. Oznacza to, że sieci internetowe stają się najbardziej obciążone. Jednak w ciągu tych wakacji operatorzy sieci internetowych prowadzili wiele inwestycji i teraz zauważamy efekty. Jak pokazują testy portalu speedtest.pl, ogólnie rzecz biorąc, internet w Polsce w październiku powoli przyśpieszał.

Ranking szybkości internetu światłowodowego

[supsystic-tables id=31]

 

Jeśli chodzi o internet “po kablu”, nastąpiły pewne zmiany. W poprzednim miesiącu Toya zanotowała duży wzrost prędkości, co dało jej pierwsze miejsce w tym rankingu, jednak w Październiku Toya spadła na 3 miejsce – pierwszy raz od kilku miesięcy. Pozostałi ISP odnotowali lepsze wyniki i zapewne w następnym miesiącu Inea ma szansę dobić do 70 Mbps.

Ranking szybkości internetu Wi-Fi

[supsystic-tables id=32]

 

W porównaniach internetu Wi-Fi od dłuższego czasu nie widać żadnych zmian. Oczywiście generalna tendencja jest wzrostowa. Jednak przez to, że Polacy rzadko zmieniają routery oraz inne urządzenia korzystające z takiego internetu, stosunkowo powoli rośnie liczba urządzeń nowszych generacji, zdolnych do obsługi szybszych połączeń.

Ranking szybkości internetu mobilnego

[supsystic-tables id=33]

Wśród wielkiej czwórki naszych operatorów mobilnych jedyne zmiany, jakie zaszły, to niewielkie wahania w szybkości internetu, ale są one wręcz nieodczuwalne. Aczkolwiek wyraźnie widać przewagę, jaką mają Orange i T-Mobile nad Plusem oraz Play’em.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *