Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Snapdragon 875

Qualcomm Snapdragon 875 – czekacie na niego?

Qualcomm Snapdragon 875 to najnowszy procesor firmy dedykowany urządzeniom z najwyższej półki. Każdy kolejny model wydaje się być już tak szybki i wydajny, że trudno sobie wyobrazić coś jeszcze lepszego. A jednak zawsze pojawia się następca, który udowadnia, że da się! Więc co takiego ma zmienić najnowszy oczekiwany jeszcze model? Czym nas zadziwi Snapdragon 875?  I kiedy zostanie zaprezentowany?

Snapdragon 875 – charakterystyka

Ze wszystkich informacji, które krążą na temat nowego flagowego procesora Qualcomm wynika, że mamy tu kawał dobrej roboty. Najnowszy układ został wykonany w technologii 5 nm. To pierwsze takie dzieło producenta. Snapdragon 875 posiada standardowo 8 rdzeni. Są to:

  • 1 x Cortex-X1
  • 3 x Cortex A78
  • 4 x Cortex-A55

Jak na flagowy model przystało, nie zabraknie łączności 5G. Zapewni ją modem Snapdragon X60. Produkcję Qualcomm zlecił Samsungowi.

Nowością w Snapdragonie 875 jest nie tylko technologia 5 nm, ale też rdzeń Cortex-X1. Ma on zapewniać 30% wyższą wydajność niż rdzenie Cortex-A77. Z drugiej strony Cortex-X1 zużywa dużo prądu, więc prawdopodobnie nie będzie stosowany wielordzeniowo. Rdzenie Cortex-A78 to zapewniają wyższą wydajność niż wspomniane już Crotex-A77, a przy tym zużywać o 50% mniej energii.

Snapdragon 875 będzie występował w parze z układem graficznym Adreno 660, o którym jednak nie wiemy jeszcze zbyt wiele.

Snapdragon 875 – kiedy oficjalna premiera?

Chociaż Qualcomm nie zapowiedział konkretnie kiedy zamierza przedstawić swoje nowe dzieło, to już ogłosił 2-dniowe wydarzenie Tech Summit Digital 2020 na grudzień. Dokładniej na dzień pierwszy i drugi grudnia tego roku. Firma rozesłała już mailem zaproszenia, wspominając w treści maila o “wydajności mobilnej premium”. Dla całego środowiska jest oczywiste, że właśnie podczas grudniowego wydarzenia Qualcomm przedstawi najnowszego Snapdragona 875.

W jakim smartfonie zobaczymy go po raz pierwszy? Będzie to Samsung Galaxy S21 albo Galaxy S30 – chodzi o ten sam model, ale nie ma on jeszcze ustalonej nazwy. Dopiero korzystając z tych urządzeń będziemy mogli osobiście poznać pełny potencjał najnowszego, flagowego procesora Snapdragona 875.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *