Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Przenoszenie numerów IIQ 2020 – raport UKE

Za nami kolejny kwartał 2020 roku. Z raportu UKE wynika, że w tym okresie przeniesiono 279 884 numerów. Dla porównania w poprzednim kwartale było to 378 022 numery, więc sporo więcej. Ten kwartał okazał się korzystny dla Plusa i Orange, ale bardzo słaby dla Play i T-Mobile. Premium Mobile oczywiście na sporym plusie. Spójrzcie bardziej szczegółowo na przenoszenie numerów w IIQ 2020 r.

Przenoszenie numerów IIQ 2020 – wielka czwórka

W poszczególnych miesiącach przenoszenie numerów utrzymało się na następującym poziomie:

  • Kwiecień: 93 291,
  • Maj: 86 360,
  • Czerwiec: 100 233.

W tabelce poniżej możecie zobaczy z jakim bilansem numerów zakończyli ten kwartał czterej najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce.

Jak widzicie, był to bardzo dobry okres dla Plusa i całkiem niezły dla Orange. Największe straty odnotował Play, a nieco mniejsze T-Mobile. Nie jest to dla nas zaskoczeniem bo podobne wyniki obserwowaliśmy już w poprzednim kwartale.

Plus jako jedyny operator nie podniósł cen abonamentów i trudno nie dopatrywać się w tym jednej z przyczyn, dla których zyskuje wielu klientów.

Przenoszenie numerów IIQ 2020 – operatorzy wirtualni

A jak wygląda sytuacja u mniejszych operatorów, tych wirtualnych? Tutaj znowu na prowadzeniu mamy Premium Mobile. W IIQ 2020 r. zyskał 13 672 numery netto. Tym wynikiem zdeklasował konkurencję. Kolejna po nim jest dopiero Netia z wynikiem 3 550, czyli o ponad 10 tys. niższym. W zasadzie obserwujemy taki obraz sytuacji niezmiennie od kilku lat. Premium Mobile odnotowuje lepsze wyniki niż wielkie sieci komórkowe. W tym kwartale ustąpił tylko Plusowi.

operatorzy wirtualni MNP

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *