Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Android Oreo transfer danych

Problematyczny transfer danych w Oreo

Android Oreo transfer danychDwa tygodnie temu swoją premierę miał najnowszy mobilny system operacyjny od Google, Android 8.0 Oreo. W między czasie pojawiły się już informacje o błędach, z jakimi już muszą sobie radzić użytkownicy. Oczywiście Google zapowiada, że zajmie się wszystkimi problemami. Już pojawiają się informacje o następnej wersji Oreo – 8.1. Ale najwyraźniej ten update będzie musiał załatać jeszcze więcej. Użytkownicy zgłaszają, że transfer danych w Oreo jest wykorzystywany również wtedy, kiedy jesteśmy podpięci do Wi-Fi.

Google pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu, jednak nie wiadomo, kiedy może im się to udać. Prowizorycznie, możemy wyłączyć transfer danych w Oreo, gdy telefon jest podłączony do Wi-Fi. O ile na problemy z korzystaniem z urządzeń przez Bluetooth można przymknąć oko, tak już to jest poważne niedopatrzenie. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z finalną wersją produktu. Przez coś takiego można bardzo łatwo zmarnować zakupiony pakiet internetu i narazić się na dodatkowe koszty.

Android Oreo póki co nie jest dostępny na zbyt wielu urządzeniach. Z resztą raczej większość użytkowników smartfonów pewnie nawet nie wie, że Oreo jest już dostępne, więc problemy, jakie ma ten system nie dotyczą wielu. Jednak mimo to liczę, że Google szybko wprowadzi poprawki.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *