Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Premiery smartfonów 2021

Nikogo nie trzeba przekonywać, że świat technologii zmienia się w szaleńczym tempie. 3-letni smartfon odstaje od tych najnowszych niewyobrażalnie. Parametry, na których zależało nam kiedyś, dzisiaj są co najmniej średnie. Chcesz wybrać najlepszy telefon dla siebie, ale nie wiesz czy nie będzie w tym roku czegoś nowszego i lepszego? Poniższy artykuł pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie czy warto jeszcze poczekać! 

iPhone 13

Mało kto zdążył ochłonąć po premierze nowych iPhone’ów 12, a w sieci już krążą coraz to nowsze przecieki, dotyczące ich następców! Coraz częściej słyszymy o nowych rodzajach iPhone’ów:

  • iPhone 13 mini – ekran LTPS 5.4 cala, 60 Hz
  • iPhone 13 – ekran LTPS 6.1 cala, 60 Hz
  • iPhone 13 Pro – ekran LTPO 6.1 cala, 120 Hz
  • iPhone 13 Pro Max – ekran LTPO 6.7 cala, 120 Hz

Różne źródła donoszą, że Apple planuje ulepszyć aparat szerokokątny. Zdjęcia będą wysokiej jakości i wzrośnie ich szczegółowość, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych. Niestety, podobno ma to dotyczyć tylko jego dwóch najdroższych modeli (iPhone 13 Pro i 13 Pro Max). To jednak nie wszystko, coraz częściej docierają informacje, że Apple chce zwiększyć maksymalny wariant pamięci, aż do 1 TB! Wydaje się, że to bardzo dobra decyzja, ponieważ 512 GB pamięci wewnętrznej, w świecie nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, wcale nie jest nie do wykorzystania.

Jeżeli wymienione nowości się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia ze znacznie większymi zmianami od tych, które nastąpiły między iPhone’em 11 a 12. Premiera iPhone’ów 13 powinna nastąpić we wrześniu lub październiku 2021 roku. 

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 ma do zaoferowania wiele:

  • ekran AMOLED o rozdzielczości 2K i odświeżaniu 120 Hz
  • procesor Qualcomm Snapdragon 888
  • aparat 108 Mpix + 13 Mpix + 5 Mpix
  • baterię wspierająca szybkie ładownie 55W

Jednak Xiaomi Mi 11 Pro będzie miał do zaoferowania jeszcze więcej.  Nieoficjalnie można przypuszczać, że będzie miał on jeszcze większe możliwości fotograficzne, być może też większe zasoby pamięci, a także ma się wyróżniać bezramkowym ekranem. Firma chce przyspieszyć moment wyjścia Xiaomi Mi 11 na rynek i stać się ma to już w styczniu 2021 roku. 

Nokia 9.3 PureView 5G

Firma Nokia od początku 2019 roku nie zaprezentowała żadnego flagowego smarfona. Wydawało się, że Nokia 9.3 PureView zadebiutuje w końcówce zeszłego roku, ale ostatecznie nie doszło do tego, gdyż prace zostały opóźnione. Wiele źródeł sugeruje, że Nokia 9.3 PureView zostanie wyposażona w około 6,5 calowy wyświetlacz OLED z odświeżaniem 120Hz oraz aparat fotograficzny a 5 obiektywami! Do tego dochodzi oczywiście zawarta w nazwie telefonu obsługa sieci 5G. Dokładna data premiery nie jest znana, wiadomo natomiast, że ma ona nastąpić w pierwszej połowie roku.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *