Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Premiera telefonu Sony Xperia Pro – dlaczego niezwykła?

Smartfon Sony Xperia Pro został zapowiedziany oficjalnie na koniec lutego 2020 roku, jednak na jego rynkowy debiut trzeba było czekać ponad rok. Mimo długiego oczekiwania, śmiało możemy powiedzieć, że nie jest to smartfon dla każdego. Dlaczego? Wszystkiego dowiecie się w poniższym artykule.

Czym się charakteryzuje Sony Xperia Pro?

Xperia Pro bazuje na flagowej Xperii 1 II z ubiegłego roku, jednak Sony wprowadziło kilka modyfikacji, które czynią ją wyjątkowym telefonem. Mowa m.in. o: obudowie wykorzystującej arkusz grafitowy, komorę parową i szczelinę powietrzną, w celu efektywnego odprowadzania ciepła, a także o porcie HDMI, który pozwala na podłączenie telefonu do aparatu lub kamery i przechwytywanie obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można na żywo transmitować wideo z wykorzystaniem super-szybkiej sieci 5G, na przykład na popularnych platformach streamingowych. Co ciekawe, specjalna funkcja pozwoli na zlokalizowanie miejsca z najlepszym sygnałem sieci komórkowej. Dodatkowo dzięki portowi HDMI, użytkownik może przekształcić Sony Xperia Pro w wysokiej jakości monitor zewnętrzny dla aparatu. Smartfon ma 6,5 calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 4K. Funkcja External Monitor oferuje m.in. funkcję blokady ekranu i regulację jego jasności oraz możliwość przybliżania, a także regulowane linie siatki. W przybliżeniu telefon stanowi kieszonkową alternatywę dla ciężkiego oprzyrządowania, które wykorzystywane jest np. podczas rozgrywek sportowych. Właściciele Sony Xperia Pro będą mogli połączyć smartfon przewodowo z aparatem Sony Alpha (przez USB). Na debiut tego telefonu w Polsce jednak nie ma co liczyć, ponieważ w Polsce pasma wysokiej częstotliwości nie są jeszcze wykorzystywane, a cała idea tego smartfonu polega na efektywnym wykorzystaniu fal milimetrowych w ramach sieci 5G.

Flagowiec w kosmicznej cenie?

Sony Xperia Pro nie jest smartfonem dla każdego, gdyż przeciętnemu użytkownikowi trudno będzie wykorzystać potencjał tego telefonu. Jest to sprzęt przeznaczony raczej dla profesjonalnych twórców treści wideo. Na amerykańskim rynku telefon wyceniono na 2499,99 dolara. Po przeliczeniu daje równowartość ok. 9400 złotych. Póki co nie wiadomo czy telefon ten będzie dostępny w innych krajach. Jednak mimo wysokiej ceny, na pewno znajdą się na niego chętni, ponieważ oferuje niespotykane w innych smartfonach funkcje.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *