Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Ponad 1,5 mld gigabajtów danych przetransferowanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku przesłali w sumie ponad półtora miliarda gigabajtów danych, czyli 36% więcej niż w poprzednim roku. Operator łączy ten wzrost z rozwojem swojej sieci 5G

Transmisja danych

Półtora miliarda przesłanych gigabajtów, a dokładnie 1518 petabajtów (1 petabajt to milion gigabajtów), jest jednym z najlepszych wyników w historii Plusa i Cyfrowego Polsatu. Oznacza to, że w 2020 roku przetransferowanych zostało 36% danych więcej, niż rok wcześniej. W odpowiedzi na to rozwinęła się technologia 5G, która nie tylko znacząco zwiększa szybkość i pojemność sieci, ale także podnosi komfort korzystania z internetu mobilnego.

Rok 2020

Porównując 2020 i 2019 rok można zaobserwować sezonowość ruchu w sieci. Systematyczny wzrost, rozpoczął się już na początku 2020 roku i trend ten utrzymywał się przez kolejne miesiące. Znaczące natężenie obecności w internecie, odnotowane od marca do czerwca, spowodowane było nagłym przeniesieniem większości aktywności w przestrzeń wirtualną. W okresie wakacji wzrost ten utrzymał się jednak na wysokim poziomie, rosnąc o ok. 30% r/r. W ostatnim kwartale ubiegłego roku ruch był najintensywniejszy, a miesiącem z największym przyrostem okazał się listopad (46% r/r).

Ruch internetowy w poszczególnych miesiącach z odniesieniem do roku wcześniejszego:

Rok 2020 upłynął w Plusie pod znakiem inwestycji w dalszą modernizację infrastruktury telekomunikacyjnej i przede wszystkim budowy pierwszej w Polsce sieci 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Wdrożona w maju 2020 roku sieć 5G Plusa to najszybsza sieć 5G w Polsce z maksymalną szybkością technologiczną do 600 Mb/s. Dzięki uruchomieniu kolejnych nadajników można z niej korzystać już we wszystkich 16 województwach, a w jej zasięgu jest ponad 7 milionów mieszkańców Polski. Zgodnie z planami operatora w 2021 roku najnowocześniejsze 5G 2600 MHz TDD od Plusa obejmuje zasięgiem łącznie ponad 11 milionów osób. Już teraz w ofercie jest ponad 20 urządzeń – smartfonów i routerów z obsługą najszybszej i największej zasięgowo sieci 5G. W portfolio sprzętów w sieci Plus znajduje się m.in. dostępny na wyłączność najtańszy na rynku smartfon z 5G – realme 7 5G w cenie poniżej 1000 zł.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *