Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Plan sprzedaży TikToka zawieszony

ByteDance, właściciel platformy społecznościowej TikTok, planuje zrezygnować z zamiaru sprzedaży amerykańskiego oddziału firmy. Powodem tego jest zmiana prezydenta.

Zawieszenie planów sprzedażowych

Ostatni rok nie był najłatwiejszy dla wielu firm, jednak TikTok na tym polu znacząco się wyróżnił. Chińska aplikacja stała się hitem dla milionów użytkowników, którzy nie wyobrażają już sobie życia bez niej. Niestety, pod koniec rządów Donalda Trumpa wielu użytkowników zaczęło się obawiać czy nadal będą mogli korzystać z aplikacji na podobnych warunkach, co wcześniej. Były prezydent postanowił ruszyć na wojnę z TikTokiem – próbując wykluczyć wszystko, co chińskie w kraju. Trump jednocześnie złożył propozycję nie do odrzucenia. Zakładała ona sprzedaż praw do zarządzania TikTokiem na terenie USA amerykańskiej firmie. Początkowo miał być to Microsoft, jednak szybko głównym kandydatem stał się Oracle. Kierownictwo tej firmy miało bardzo dobre stosunki z byłym prezydentem. W sierpniu ubiegłego roku Trump wydał dwa rozporządzenia wykonawcze, zakazujące amerykańskim firmom współpracy z ByteDance oraz umożliwiające zakazanie funkcjonowania TikToka w USA, jeśli jego właściciel nie pozbędzie się amerykańskiej filii swojego przedsiębiorstwa. TikTok postawił więc na przeciągnięcie wszystkiego do wyborów w USA. Jednocześnie chińska firma postanowiła dochodzić swoich praw w sądzie.

Zmiana lokatora Białego Domu

TikTok wygrał przed amerykańskimi sądami, które nakazały Trumpowi, by TikTok swobodnie działał. Sąd wyraźnie podkreślił, że władze USA nie przedstawiły żadnego dowodu na rzekome szpiegowanie. Wobec tego Trump przedstawiał coraz lżejsze warunki umowy – TikTok nie miał sprzedawać całego amerykańskiego oddziału, a jedynie jego część. W zeszłym tygodniu The Wall Street Journal pisał, że finalizacja transakcji sprzedaży została zawieszona ze względu na plany administracji Joe Bidena dotyczące weryfikacji polityki USA względem Chin. Jego poprzednik twierdził, że TikTok ,,stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” ze względu na dostęp chińskich właścicieli aplikacji do danych amerykańskich użytkowników. Teraz okazuje się, że zarówno Oracle, jak i Walmart zawieszają plany kupna TikToka. Jak widać, odkąd władzę przejął prezydent Biden wiele kwestii uległo zmianie.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *