Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Orange Flex idzie w zielone

Rusza akcja Orange Flex, w które można przekazać wolne gigabajty dostępne w ramach Planu, by później zamienić je w prawdziwy las. Każde 30 GB to 1 m2 lasu, a celem jest posadzenie 10 tys. m2 bioróżnorodnego i zarządzanego przez naturę lasu. Takie rosnące, młode drzewa mogą w ciągu roku pochłonąć nawet 7 ton CO2

Posadźmy razem las

Orange Flex zaprasza swoich użytkowników do wspólnej akcji sadzenia lasu na zawsze – dla nas i dla przyszłych pokoleń. Celem pierwszej edycji EKO GB jest zebranie 300 tysięcy gigabajtów i posadzenie 10 tysięcy m2 lasu. Akcja podzielona jest na 4 etapy, a każdy z nich oznacza osiągnięcie określonej liczby przekazanych gigabajtów. Użytkownicy, którzy zaangażują się w akcję będą mogli śledzić proces ich zbierania w aplikacji Orange Flex. Natomiast jeśli chcemy pomóc, wymagana jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.

Akcja eko rusza 9 lutego i potrwa dopóki nie zostanie osiągnięty założony cel. Pierwsze nasadzenia ruszą już za kilka tygodni, wiosną 2021 roku. Akcję wspiera Fundacja Las na Zawsze, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem lasów
Wspólnie posadzone drzewa mają służyć naturze i człowiekowi. Powstanie ekosystem leśny z myślą o przyszłych pokoleniach i planecie. Las ten nie będzie ścinany, a ziemia, na której rośnie nie będzie mogła być sprzedana. Powstanie on w miejscowości Męcikach na Kaszubach. Są to miejsca, w których w 2017 huragan zniszczył okoliczne tereny leśne.

Orange Flex idzie w zielone

Orange Flex szczyci się brakiem umów i stosu kartek do podpisania. Opakowania na kartę SIM mają produkowaną FCS Mix, która potwierdza, że produkt wytworzono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów oraz materiałów pochodzących z recyklingu i z innych kontrolowanych źródeł. Oznacza to, że pozyskanie surowca nie narusza bogactw biologicznych i struktur lasów. Orange wprowadził również wirtualną kartę eSIM dla klientów indywidualnych i biznesowych, która w przyszłości całkowicie zastąpi plastikowa kartę.
Więcej szczegółów o akcji EKO GB uzyskacie w aplikacji Orange FLEX oraz na stronie internetowej operatora

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *