Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Orange Flex

Orange Flex – czy warto? Opinie, oferta, cennik

Już jakiś czas temu Orange zaproponował swoim klientom ciekawą ofertę – Orange Flex, czyli plan komórkowy w aplikacji, bez umowy. W każdej chwili można zacząć korzystać i w każdej chwili można zrezygnować bez żadnych konsekwencji finansowych i bez miesięcznego okresu wypowiedzenia. Teraz oferta jest już na rynku wystarczająco długo, żeby powiedzieć o niej coś więcej. Czy jest opłacalna? Jakie ma plusy i minusy? No i jak wyglądają Orange Flex opinie? Sprawdźmy!

Orange Flex oferta

W zasadzie oferta jest prosta. Do wyboru mamy kilka wariantów. Niezależnie od tego, na jaki się zdecydujemy dostajemy:

 • nielimitowane SMS-y i MMS-y,
 • połączenia do wszystkich sieci,
 • Social Pass – czyli social media bez limitu danych,
 • pakiet internetu.

To, co wybieramy, to wielkość pakietu internetowego i ewentualnie czy aktywować kolejne, płatne już Passy – Video Pass lub Music Pass. Oto dostępne warianty pakietów:

 • 15 GB (2,65 GB w UE) za 25 zł,
 • 30 GB (3,18 GB w UE) za 30 zł,
 • 50 GB (5,30 GB w UE) za 50 zł,
 • 100 GB (8,47 GB w UE) za 80 zł.

Jeśli zdarzy się, że wybrany wyczerpiemy swój pakiet, możemy poratować się aktywując dodatkowy pakiet danych:

 • 1 GB za 3 zł,
 • 5 GB za 10 zł,
 • 10 GB za 15 zł.
Video Pass

Do tego można aktywować usługę Video Pass. Daje ona nielimitowany internet na: HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV GO, vod.pl i WP Pilot. Cena pakietu zależy od tego, na jaki okres go wykupimy. Wygląda to następująco:

 • 1 dzień – 5 zł,
 • 7 dni – 10 zł,
 • 30 dni – 20 zł.

Można też włączyć pakiet Video Pass cyklicznie, żeby sam się odnawiał co 30 dni. Wtedy cena wynosi 20 zł co miesiąc.

Co ważne, włączenie Video Pass zwiększa limit GB dostępny w roamingu w Strefie UE o wielkość przedstawioną w poniższej tabeli (tabela pochodzi z Cennika Usług w ofercie Orange Flex od 04.02.02020).

video pass gb w roamingu

Music Pass

Miłośnicy muzyki mogą natomiast zdecydować się na Music Pass i dzięki niemu korzystać bez limitu z: Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon music, Spotify & Open FM. Tę usługę aktywuje się jednorazowo na 30 dni lub cyklicznie, żeby automatycznie odnawiała się co 30 dni. W obu przypadkach cena za 30 dni to 5 zł.

Włączenie usługi zwiększa limit GB dostępny w roamingu w Strefie UE o 0,53 GB, z tym że korzystanie z wymienionych serwisów w Strefie UE pomniejszy pakiet danych dostępny w ramach Planu przeznaczony do wykorzystania w roamingu UE. Korzystanie z wymienionych serwisów w pozostałych Strefach Roamingowych pomniejsza pakiety danych przeznaczone na te Strefy.

Dwie karty SIM

Orange podkreśla jeszcze, że użytkownicy Orange Flex mogą dostać 2 karty SIM (lub jedna eSIM druga SIM). Opłata za drugą kartę wynosi 9 zł miesięcznie. Można ją wykorzystać np. wkładając do Smartwatch’a. Samemu można zdecydować czy na dodatkowej karcie SIM będzie się korzystać ze wszystkich usług czy na przykład wyłącznie z transmisji danych. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowa karta działa wyłącznie na terenie objętym zasięgiem Orange. Nie będzie działać w roamingu (za granicą). Kiedy mamy 2 karty, na obu korzystamy z wybranego przez nas współdzielonego pakietu rozmów, SMS-ów, MMS-ów i  internetu.

Jak zacząć korzystać z Orange Flex?

Opisaliśmy już pokrótce ofertę Orange Flex, ale powstaje pytanie jak zacząć z niej korzystać? Jeśli chce się po prostu nowy numer, wystarczy pobrać aplikację Orange Flex przez Google Play lub App Store przez nią wybrać optymalny dla siebie wariant. Oczywiście zaistnieje potrzeba potwierdzenia tożsamości. Robi się to bardzo prosto. Potrzebne będzie zdjęcie dowodu osobistego i swojej twarzy. Przesyłane zdjęcia nie są przechowywane przez operatora. Służą tylko weryfikacji, po jej dokonaniu są usuwane. Chcąc uniknąć tego kroku, można kupić kartę Prepaid Orange, zarejestrować ją w salonie lub w Żabce, a potem wejść do aplikacji i przenieść ten numer do Flex.

Można też przenieść numer do Flex, zarówno z abonamentu Orange, jak i z każdej innej sieci. Tutaj nie ma żadnych numerów tymczasowych. Usługi są aktywowane po przeniesieniu numeru.

Orange Flex czy się opłaca?

Zanim przejdziemy do opinii podsumujmy jeszcze samą ofertę i ustalmy czy jest opłacalna. W najtańszym wariancie mamy 15 GB, pełny no limit i darmowy transfer na sociale za 25 zł. Czy to dobra cena? Tak! Kiedy jeszcze weźmiemy pod uwagę, że w razie czego nie trzeba wypowiadać umowy, wystarczy po prostu przestać płacić, to oprócz opłacalności mamy też wygodę.

W porównaniu do ofert abonamentowych wielkiej czwórki (Play, Plus, Orange, T-Mobile) Orange Flex jest po prostu bezkonkurencyjny. 30 GB miesięcznie i no  limit za 30 zł, a przy tym świetny zasięg. Przynajmniej w teorii… A jak na temat tej oferty wypowiadają się jej użytkownicy?

Orange Flex opinie

Szczerze mówiąc w sieci jest jeszcze dość niewiele opinii o Orange Flex i są one raczej pozytywne. Wielu cieszy wsparcie dla eSIM, VoLTE i Wi-Fi calling. Nikt nie narzeka na zasięg. Do oferty naprawdę trudno się przyczepić bo jest i tanio, i dużo internetu. Do tego Orange Flex można polecić poprzez swój kod i zgarnąć za to 50 zł. Dodatkowo także osoba, która skorzysta z polecenia i będzie w Orange Flex ponad miesiąc otrzymuje 50 zł. Niektórzy chwalili też fakt, że nie muszą pilnować płatności bo pieniądze idą automatycznie z karty podpiętej do aplikacji. Ogólnie rzecz ujmując Orange Flex ma dobre opinie wśród użytkowników. A może ktoś z Was sam korzysta albo korzystał z tej oferty Orange i ma własną opinię, którą chciałby się podzielić z innymi? Jeśli tak, to piszcie w komentarzach!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *