Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Oppo-Find-X2

OPPO Find X2 pojawi się w 1Q 2020 roku

Oppo to firma, która ma swoje grono wiernych fanów. Pierwszym flagowym urządzeniem wydanym przez tę markę był model Find X, wprowadzony w 2018 roku. Wyróżnił się ekranem bez wcięć. Miał wysuwany moduł z kamerami tylnymi i przednimi (co widać na zdjęciu powyżej). Wspierał też technologię ładowania Flash Super VOOC o mocy 50 W.  Co więcej był to pierwszy telefon z Androidem, który pojawił się na rynku z funkcją odblokowywania twarzy 3D. W tym roku wielu miało nadzieję na pojawienie się następcy, jednak wiemy już oficjalnie, że nowy Oppo Find X2 zostanie zaprezentowany dopiero w 2020 roku. Na pocieszenie można dodać, że już w 1 kwartale. Czego możemy się po nim spodziewać?

Oppo Find X2 – Snapdragon 865

Na szczęście o Oppo Find X2 wiemy nieco więcej niż tylko, kiedy ma zostać wprowadzony. Jednym z jego atutów ma być zastosowanie najnowszego flagowego procesora Snapdragon 865. Oznacza to nie tylko jeszcze większą prędkość i wydajność, ale również obsługę 5G. Wiemy to, ponieważ Snapdragon 865 dostarczany jest razem z najnowszym modemem X55 5G, obsługującym częstotliwości poniżej 6GHz i mmWave 5G, choć niestety Find X@ nie będzie obsługiwał mmWave 5G.

Lepszy wyświetlacz

Kolejnym atutem flagowca Oppo jest jego wyświetlacz o wyższej rozdzielczości i lepszej częstotliwości odświeżania. W porównaniu z poprzednikiem będzie miał szerszy zakres dynamiki i lepsze odwzorowanie kolorów. Niestety nie wiemy jeszcze czy firma skorzysta z nowej technologii kamer ekranowych na urządzeniu. Spodziewamy się natomiast, że odświeżanie będzie miało częstotliwość przynajmniej 120 Hz. W końcu znajdujemy taką już nawet w smartfonach ze średniej półki, jak Redmi K30.

Nowa matryca Sony

Następna nowość dotyczy kamer. Oppo Find X2 będzie wykorzystywał najnowszą matrycę Sony – All Pixel Omnidirectional PDAF wraz z nowym rozwiązaniem 2 x 2 On-Chip Lens (OCL). W porównaniu do innych czujników ten składa się z wbudowanego obiektywu dla dwóch pikseli zamiast jednego obiektywu na każdym pikselu. Nowy obiektyw ma mieć szybszy i dokładniejszy autofocus. Pomoże też uzyskać większą ostrość fotografii wykonywanych przy słabym oświetleniu.

Oppo Find X2 pojawiając się w pierwszym kwartale 2020 roku, automatycznie stanie się konkurentem dla Samsunga Galaxy S11 i Xiaomi Mi 10, które także zostaną przedstawione w tej części roku. Ciekawe jakie będą różnice w cenach tych flagowców…?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *