Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

solo w Play na kartę

Okulary z Alexą od Amazona już w tym roku?

Okulary z AlexąAmerykański gigant – Amazon – planuje wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku okulary z Alexą, wirtualnym asystentem opartym na sztucznej inteligencji. Tą informację można oprzeć na słowach Babaka Parviza, jednego z twórców Google Glass, który obecnie pracuje nad projektem Amazona, którego celem jest połączenie Alexy z okularami typu smart.

Prawdopodobnie okulary z Alexą nie będą posiadać możliwości korzystania z rozszerzonej rzeczywistości. Za to będą polegać na komunikacji dźwiękowej pomiędzy urządzeniem a użytkowaniem.

Poza tym, w raporcie Financial Times możemy przeczytać że

“Zespół tajemniczego laboratorium 126 dostał zadanie przestudiowania rynku smart-home, aby jakie inne urządzenia mogą zostać skonstruowane przez firmę. Ale wprowadzenie na rynek okularów smart jest niespodziewanym i ryzykownym ruchem, biorąc pod uwagę to, że jest to niesprawdzona i niezbadana kategoria produktu wśród konsumentów.”

Dlaczego okulary typu smart rozwijają się tak powoli?

Jednym z głównych powodów dla których okulary smart są ryzykowne dla producentów, są ograniczenia i koszty projektu Glass firmy Google. Jednak należy pamiętać, że Google Glass były tylko (i aż) eksperymentalnym projektem. Google nigdy nie planowało, aby Glass stał się pełnoprawnym rynkowym produktem. I okres jego żywotności był ściśle ograniczony do czasu badań nad tego typu technologią, które miały sprawdzić, jaki potencjał ma tego typu wearable.

I chociaż okulary z Alexą Amazona nie będą mieć takiego interfejsu jak Google Glass, to myślę, że kolejna rewolucja gadżetów wearable będzie obracać się wokół naszej twarzy, nie nadgarstka. Szacuje się, że rynek hearables (czyli przykładowo cyfrowych asystentów zamontowanych w okularach) do roku 2023 może być wart nawet 23 miliardy dolarów.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *