Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Odzyskiwanie kontaktów z telefonu

Myślę, że nie jestem jedynym, który na tendencję do wyjmowania telefonu i kładzenia go na stoliku przede mną. Czy to “na mieście” ze znajomymi, czy to w pracy, czy też gdy jem obiad. I parę lat temu przez coś takiego zalałem sobie komórkę słodkim (a więc i lepkim) napojem gazowanym. W efekcie telefon ten nabawił się naprawdę ciekawej przypadłości. Kilka razy w miesiącu czyścił mi listę kontaktów zapisanych na telefonie. Było to strasznie uciążliwe, na szczęście przynajmniej kontakty zapisane na karcie SIM nie przepadały. Po kilku miesiącach postanowiłem zmienić telefon.

Smartfon - odzyskiwanie kontatkówTakie sytuacje i wiele innych, podobnych, zdarza się wielu z nas. Utrata naszych kontaktów potrafi sprawić nam nie lada kłopot. Na szczęście jest kilka metod, które mogą umożliwić odzyskanie naszych kontaktów z telefonu. Warto mieć je na uwadze, zwłaszcza, że nigdy nie wiemy, kiedy może dojść do takiej kryzysowej sytuacji.

Jak dbać o nasze kontakty?

Jaki jest najlepszy sposób na odzyskanie numerów z telefonu? Najlepiej nie dopuścić do ich całkowitej utraty. Aby uchronić się przed ich utratą i koniecznością żmudnego kontaktowania się z każdym znajomym z osobna, najrozsądniej jest skopiować je na naszą kartę SIM. Tak jak wspomniałem w mojej historyjce, awaria telefonu nie będzie wtedy zagrażać naszym numerom telefonów. Jednak również karta SIM może zostać uszkodzona. Dlatego też zawsze możemy przekopiować kontakty na swój komputer. A mamy do tego okazję gdy ładujemy telefon przez USB lub przesyłamy po kablu inne pliki. W ten sposób odzyskiwanie kontaktów będzie jedynie wymagało włączenia komputera.

Możemy też zsynchronizować nasz telefon (z systemem Android) z kontem gmail. Pozwala to nam na eksportowanie naszych kontaktów od własnego konta Google. I gdy zajdzie potrzeba odszukania kontaktów, wszystkie będą dostępne pod zakładką kontakty.

Jednak jeżeli nie chcemy zapisywać kontaktów na karcie SIM, kopiować ich na komputer lub dzielić ich z wujkiem Google, możemy zawsze skorzystać z dedykowanego oprogramowania. Jednym z nich jest Deleted Contact Restore Backup, który umożliwia przywrócenie ręcznie skasowanych kontaktów. Jeżeli niechcący usunąłeś nie ten numer co trzeba, to narzędzie Deleted Contant Restore Backup może je odzyskać. Jednak to dotyczy pojedynczych przypadków. Jeżeli dojdzie do całkowietej utraty danych, będziemy potrzbować czegoś bardziej zaawansowanego. Przykładem może być Odzyskiwanie Danych Android. Jest to świetne narzędzie, które odzyska dla nas nie tylko kontakty, ale też inne pliki, jak muzykę, zdjęcia czy filmy. Może on też przywracać utracone wiadomości SMS. Więcej narzędzi związanych z odzyskiwaniem danych znajdziecie pod tym adresem.

Zanim wymieniłem telefon, zdążyłem nauczyć się na pamięć wielu numerów telefonów moich znajomych. Ale nie jest to idealne rozwiązanie, co to to nie. Zwłaszcza, że teraz często mamy w telefonach zapisane nie kilkadziesiąt osób, ale nawet i kilkaset. Dlatego też lepiej mieć w pogotowiu zapasową kopię takich danych. Albo przynajmniej sposób na ich odzyskanie zawczasu.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *