Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iphone se 2

Nowy iPhone SE 2- mały, szybki i… tani

Fani iPhone’ów są już chyba od dawna obyci z wysokimi cenami urządzeń Apple. Najnowsze iPhone’y kosztują nawet powyżej 7000 zł w tych lepiej wyposażonych wersjach. Mają wszystko, czego można chcieć. Ale przecież nie każdy potrzebuje od razu flagowca za ciężkie pieniądze. Jest cała masa osób, które z pocałowaniem ręki przyjmą nowego, bardzo szybkiego choć wcale nie flagowego iPhone SE 2. To zapowiadany następna cieszącego się sporą popularnością modelu z 2016 roku – iPhone’a SE. Co to ma być za smartfon i ile będzie kosztował?

iPhone SE 2 – kiedy i za ile?

Po pierwsze mówi się, że nowe urządzenie Apple ma się pojawić na rynku w pierwszym kwartale 2020 roku, a więc już niedługo. Po drugie wiemy, że ma kosztować 399 dolarów. Tak wycenia go analityk Ming-Chi Kuo. Nie jest to jeszcze pewna informacja, ale jeśli okaże się prawdziwa, to możemy przypuszczać, za ile będziemy mogli go kupić w Polsce. iPhone SE też w USA dostępny był za 399 dolarów, gdy tymczasem na naszym podwórku jego cena wyniosła 2149 zł. Czy historia się powtórzy? Być może.

Co w środku?

To przejdźmy teraz do informacji o danych technicznych oczekiwanego iPhone SE 2. Jego bryła ma być wzorowana na iPhone’ie 8 z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala. Będzie to więc telefon niewielkich rozmiarów. Dla jednych to zaleta, dla innych wada, ale na pewno nikt nie będzie narzekał na zastosowanie najnowszego procesora Apple A13 Bionic z 3 GB RAM. Do tego mamy dostać na własne dane 64 lub 128 GB do wyboru.

Słyszeliśmy też, że dostaniemy urządzenie bez 3D Touch i Face ID, za to z tradycyjnym Touch ID. Więcej szczegółów na razie nie znamy, ale już widać, że jak na Apple będzie to telefon dość budżetowy. Trudno się dziwić. Dziś największy rynek, to właśnie segment urządzeń ze średniej półki. A, że są coraz lepsze, coraz więcej osób porządnie się zastanawia, czy naprawdę warto płacić krocie za flagowe modele. Tymczasem w ofercie Apple brakowało nowych urządzeń, które byłyby wydane właśnie z myślą o tym segmencie. Jeśli więc firma zdecyduje się na wydanie odświeżonego iPhone’a SE, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to strzał w dziesiątkę, który pobije rekordy sprzedażowe.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *