Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

whatsapp

Nowości w WhatsApp – już wkrótce kilka przydatnych funkcji

Czym jest WhatsApp chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć? To jeden z najczęściej używanych komunikatorów na świecie, działający na systemie Android. Odnotował już przeszło 5 mld pobrań i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród różnych grup wiekowych. Zgodnie z oficjalną informacją, już wkrótce otrzymamy kilka przydatnych funkcji, które uczynią korzystanie z aplikacji jeszcze przyjemniejszym.  Jakie nowości przed nami?

WhatsApp z naklejkami i ciemnym motywem dla wszystkich

WhatsApp postanowił iść w ślady wielu innych i wprowadzić motyw ciemny. Zrobił to już w marcu 2020, ale tylko dla aplikacji na urządzenia mobilne. Osoby korzystające z innych platform nie miały szansy skorzystać z tego udogodnienia. Jednak już niebawem tryb ciemny zostanie wdrożony także na platformach WhatsApp Web i WhatsApp pulpit. Oznacza to, że także osoby korzystające z aplikacji na komputerze będą mogły się przełączyć między jasnym, a ciemnym trybem.

Kolejna zmiana to dodanie animowanych naklejek. Obecnie do dyspozycji mamy tylko naklejki statyczne, a ruchome zapewne pozwolą nam precyzyjniej przekazać co mamy na myśli. Osobiście jestem przekonana, że wiele osób właśnie ta zmiana ucieszy najbardziej.

nowości whatsapp 2020

Kody QR

Kolejna nowość to możliwość dodawania nowych kontaktów przez zeskanowanie kodu QR. Dzięki tej funkcji zmieni się sposób wymiany numerów. Nikt nie będzie już musiał zapisywać czyjegoś numeru w swoim telefonie. Wystarczy utworzyć swój unikalny kod QR i pozwolić go zeskanować komuś, z kim chcemy konwersować przez aplikację. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, cały proces będzie przebiegał dużo szybciej niż normalnie. Po drugie, nie będzie ryzyka popełnienia błędu przy wpisywaniu czyjegoś numeru. Po trzecie, będzie naprawdę wygodnie i prosto.

Nowości w połączeniach wideo

Obecnie można prowadzić rozmowę wideo nawet z 8 osobami jednocześnie, a nowością ma być możliwość wyboru tej, którą chcemy widzieć podczas rozmowy w większym rozmiarze. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać wideo danego użytkownika, żeby wyświetlić ja na pełnym ekranie. jest też ikonka wideo w czatach grupowych, w których jest nie więcej niż 8 użytkowników. Dzięki temu bardzo szybko można będzie nawiązać połączenie wideo ze wszystkimi użytkownikami grupy na raz.

Jak Wam się podobają nowości w WhatsApp? A może macie jakieś pomysły na kolejne ulepszenia aplikacji? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach. 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *