Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Najpopularniejsze telefony 2019 roku

Każdego roku producenci urządzeń mobilnych przedstawiają nam swoje nowe telefony. Jedne są kierowane do mniej, inne do bardziej wymagających odbiorców. Jedne powstają z myślą o ludziach zamożnych, inne o ludziach ze średnimi lub niskimi dochodami. Wybór jest więc ogromny. Oczywiście każdego roku pewne modele cieszą się szczególną popularnością. Jak myślicie które były najpopularniejsze w minionym, 2019 roku? Odpowiedź może Was zaskoczyć…

Najpopularniejsze telefony 2019

Z danych Omdia wynika, że królem zeszłego roku był iPhone XR. Apple sprzedał aż 46,3 mln sztuk właśnie tego modelu. A kto zajął drugie miejsce? Także iPhone, ale tym razem iPhone 11. Sprzedano 37,3 mln sztuk. Miejsce trzecie zajął Samsung Galaxy A10 (30,3 mln szt.), czwarte Galaxy A50 (24,2 mln szt.), piąte Galaxy A20 (19,2 mln szt.). Więcej miejsc pokazuje poniższa tabela.

najpopularniejsze telefony 2019

Widać wyraźnie, że zeszłoroczne iPhone’y, mimo zaporowej zdawałoby się ceny, sprzedawały się bardzo dobrze. Hitem był “budżetowy” iPhone Xr, ale wszystkie 11-stki również znalazły się w pierwszej dziesiątce. Za to dla porównania Samsung sprzedawał najwięcej naprawdę nisko- lub średniopółkowych smartfonów. Widać więc wyraźnie, że jeśli chodzi o urządzenia z najwyższej półki, to jednak Apple wyprzedza Samsunga.

Warto też podkreślić, że do pierwszej dziesiątki nie załapał się żaden model Huawei. W 2018 roku P20 Lite zajął 9 miejsce, a rok później nie pojawił się tam ani jego następca, ani żaden inny przedstawiciel Huawei’owej rodziny. Trudno nie dostrzec tutaj wpływu konfliktu USA – Chiny, który fatalnie odbił się na producencie. Jego szybki wzrost i wysokiej jakości urządzenia oraz ponadprzeciętne osiągnięcia w dziedzinie fotografii mobilnej na nic się zdały biorąc pod uwagę brak Androida i aplikacji Google’a. Za to skorzystał Redmi, ze swoim Note 7.

Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniesie obecny 2020 rok. A Wy jakie będą najpopularniejsze telefony w tym roku?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *